Kanał RSS: Artykuły

Pomysł na prezent – ile trzeba wydać żeby kupić właściwy?

Pomysł na prezent – ile trzeba wydać żeby kupić właściwy?

Kupowanie prezentów to dla wielu osób stresujące zajęcie. Znalezienie idealnego prezentu często wiążę się z długimi poszukiwaniami i porównywaniem wielu ofert wśród różnych sklepów. Mimo że dysponujemy zaplanowanym budżetem na prezenty świąteczne to często wydajemy więcej. Czy wiesz ile Polacy wydają na prezenty? A może zastanawiasz się jak kupić idealny prezent?

Ile wydajemy na prezenty świąteczne?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który pozwala się zatrzymać i spędzić miłe chwile z rodziną. Okres przedświąteczny to okres, kiedy gorączkowo szukamy prezentów dla najbliższych tak, aby sprawić im radość. Wiele osób planuje jaką kwotę przeznaczy na prezent po choinkę. Inni kupują to, co im się spodoba, nie zwracając uwagi na koszty.

zakupy świateczneWedług badań, Polacy wydają za prezent świąteczny średnio od ok. 100 zł do 200 zł, ale niektórzy respondenci przyznają, że wydają kwoty o wartości do 300 zł, a nawet powyżej. Wiele zależy od zasobności portfela, ale nie tylko. Często kupujemy drogie prezenty, ponieważ nie mamy pomysłu na tańszy, które również może ucieszyć obdarowaną osobę.

Jakie prezenty cieszą najbardziej?

Prezenty pod choinką to piękny widok, który pielęgnujemy co roku. Ułożone równo lub poukładane niedbale zawsze cieszą oko i wzbudzają zainteresowanie nie tylko najmłodszych członków rodziny. Prezenty, które zaskakują to najczęściej deklarowana forma otrzymywania prezentów, ale niektórzy z nas wolą jasno sprecyzować, co chcą dostać. Najważniejsze, aby prezenty dla bliskich były podarowane z serca. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Umiejętność dawania jest cenna.

Warto dodać, że pisanie listów do Świętego Mikołaja wciąż nie wyszło z mody wśród najmłodszych, którzy wierzą, że to właśnie starszy mężczyzna z brodą, w czerwonym kombinezonie przynosi prezenty. To zdecydowanie najbardziej szczęśliwe osoby wśród osób, które otwierają prezenty.

Popularne prezenty w 2019 roku

Poduszka z łuską gryki

poduszka z łuską grykiPrezenty, które zaskakują to najlepsze podarunki dla bliskich osób. Dlaczego warto kupić poduszkę w łuską gryki? Prezent nie musi być drogi, a taką poduszkę kupisz nawet za 50 zł. Jest to kwota, która zapewni obdarowanej osobie lepszy sen nie tylko dlatego, że doskonale układa się do szyi. Gryka dobroczynnie wpływa na cały organizm. Do jej właściwości należy m.in. wzmacnianie kości, rozluźnianie mięśni, ale także zapobieganie bólom migrenowym. Poduszka z łuską gryki doskonale sprawdzi się także jako pomysł na prezent dla alergika, ponieważ hamuje rozwój roztoczy.

Książka – dobry prezent dla każdego

Klasyczny i uniwersalny prezent pod choinkę to z pewnością książka. Literatura faktu, biografie, romanse, poradniki i wiele innych książek to idealne pomysły na prezenty dla mamy, taty, rodzeństwa i innych krewnych. Książka w prezencie powinna odpowiadać obdarowanej osobie stylem, dopasowaniem do zainteresowań, ale też być dobrana pod względem wieku. Największą popularnością cieszą się poradniki, do których zawsze można wrócić.

Gra planszowa dla fanów gier

graJeśli Twoi najbliżsi uwielbiają spędzać czas na grze w planszówki to nowa i pięknie zapakowana gra z pewnością wywoła uśmiech na twarzy. Gra planszowa to pomysł, który wykorzystujemy aby obdarować zarówno młodszych, jak i starszych. Warto zwracać uwagę na symbole przedstawiane na okładkach, które ułatwiają sprofilowanie gry do wieku gracza. Wiele z gier dostępnych na rynku umożliwia grę nawet całej rodzinie, co stanowi doskonały pomysł na spędzanie razem czasu.

Kosmetyki lub perfumy

Podarowanie bliskiej osobie zestawu kosmetyków do pielęgnacji lub flakonika perfum to popularny pomysł na prezent, który wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Kosmetyki i perfumy to produkty, które muszą być idealnie dopasowane do konkretnej osoby, dlatego warto przez zakupem dyskretnie wypytać np. jakie kosmetyki lubi lub czego unika. Jeśli chcesz podarować perfumy w prezencie, to  także należy je wybierać ostrożnie.

Comments are closed.