Kanał RSS: Artykuły

5 przedmiotów, które powinny znaleźć się w nowoczesnym wnętrzu

5 przedmiotów, które powinny znaleźć się w nowoczesnym wnętrzu

Pragnie się bardziej unowocześnić wnętrze swojego mieszkania? Zmienić dotychczasową, już nudną aranżację? Rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które skutecznie nadadzą ducha nowoczesności i nie będą nadwerężać domowego budżetu. Oto kilka z ciekawszych propozycji, które są warte rozważenia.

Grafiki naścienne

Nowoczesna technologia cyfrowa umożliwia uzyskanie naprawdę doskonałych obrazów w świetnej rozdzielczości. Fotografie i wydrukowane grafiki swoją jakością nie odbiegają od dzieł ręcznie malowanych. Mądre hasła motywacyjne czy po prostu fotografia rodzinna, także w postaci pięknych krajobrazów, może być wykorzystana w różnych kompozycjach ściennych. Jest to świetny pomysł, aby przełamać dość chłodną i klasyczną kolorystykę nowoczesnego wnętrza, który na dodatek zdradza indywidualne upodobania i doświadczenia właściciela lokum. Grafiki mogą być w wersji naklejek, fototapety, zdjęcia w ramce albo skutecznie naśladować tradycyjne obrazy na płótnie.

Dekor kamienny

W postaci delikatnego wzoru lub wykończenia całej ściany, kamienne dekory, nadają niezwykłej elegancji do reprezentacyjnego salonu. Ponadto, stanowią skuteczny sposób na zabezpieczenie ściany przed zabrudzeniem oraz doskonale zakrywają wszelkie nierówności czy istniejące niedoskonałości. W zależności od utrzymanej tonacji wnętrza, mogą być w ciepłym brązie lub chłodnych szarościach. Ciekawą propozycją są również geometryczne dekory naścienne, wykonane ręcznie z naturalnego kruszywa. Za ich pomocą można tworzyć ciekawe kompozycje, a nawet wypełnić całą powierzchnię ściany. Obydwa sposoby wyglądają efektownie i przede wszystkim są funkcjonalne, co szczególnie dominuje w nowoczesnym wnętrzu. Jeżeli nie chce się trwale ingerować w wystrój pokoju, doskonałym pomysłem będzie zastosowanie stojących dekorów kamiennych w postaci napisu. Mogą składać się na ciekawe hasło, motyw przewodni. Idealnie uzupełnią pustą przestrzeń szafki, komody, wiszącego regału. Kiedy gadżet się znudzi lub uzna się za niemodny, można go szybko schować i zastąpić inna formą dekoracji.

Efektowne oświetlenie

dekoracjeStyl loftowy, stosujący proste, metalowe konstrukcje foremne, w postaci aranżacji żarówki, lamp stołowych, a nawet świeczników, składa się na pojmowany współcześnie nowoczesny design. Potrafi wyglądać bardzo efektownie i budować dość surowy klimat wnętrza. Punktowo wieszane na długich kablach żarówki z ażurowym, stalowym kloszem potrafią świetnie się łączyć, na zasadzie kontrastu z ciepłym odcieniem drewnianego blatu kuchennego stołu. Podobnie jest w przypadku konstrukcji, stanowiących obudowę dla tradycyjnych t-lightów. Również elegancko wyglądają surowe, imitujące naturalny kamień świeczniki. Można je stosować punktowo, pojedynczo oraz łączyć w bardziej rozbudowane kompozycje. Dla miłośników kameralnego oświetlenia zdecydowanie sprawdzą się lampy stojące, które można usytuować przy ulubionym fotelu do czytania książek.

Przedmioty codziennego użytku

Ponieważ czas jest zasobem bezcennym we współczesnym, dynamicznym i pędzącym świecie, efektowne, chromowane zegary również stanowią niezbędny element aranżacji nowoczesnego biura lub pokoju przeznaczonego do pracy. Obok drewna i stali stosuje się kamień oraz podobne do naturalnego surowca tworzywa, które stanowią podstawowy materiał do wykończenia aranżowanego wnętrza. W tym celu posłużą kamienne doniczki dla wszelkiego rodzaju roślin, proste kubiczne dekoracje, które mogą również funkcjonować jako stojaki dla biżuterii, zegarków albo nawet podkładki pod gorące napoje. To tylko nieliczne z możliwości, jakie oferuje współczesny rynek.

DIY w Twoim wnętrzu

Czyli wszystkie przedmioty, które stanowią pracę rękodzielnika. Od angielskiego skrótu „do it yourself” są to zarówno ręczne dekoracje papierowe, haftowane obrusiki, wykonane na zamówienie koce oraz narzuty, poszewki na poduszki. Nawet jeśli samemu się nie zajmuje rękodziełem, na rynku można znaleźć wiele znakomitych artystów, parających się rzemiosłem. Posiadanie tego typu przedmiotów potrafi bardzo wiele powiedzieć o właścicielu, jego wartościach i świadomym podejściu do dokonywanych zakupów. Z pewnością jest to trend, który wyróżnia nowoczesne wnętrza.

dekoracje

Funkcjonalizm i czysta forma

Geometryczne kształty, monochromatyczne barwy oraz kontrastowe łączenie nowoczesnego materiału z naturalnym surowcem to główne cechy określające światowe trendy w aranżacji wnętrza. Do tego wizualny przekaz, połączony z motywacyjnym hasłem, grafiką, potrafią już znacząco zmienić wyposażenie oraz wprowadzić nowoczesnego ducha do mieszkania. Możliwości jest naprawdę wiele, w razie braku pomysłu inspiracje można znaleźć u wielu znanych i cenionych projektantów wnętrz.

Comments are closed.