Kanał RSS: Artykuły

Gdzie kupować zegarki G-Shock? Uważaj na podróbki

Gdzie kupować zegarki G-Shock? Uważaj na podróbki

Casio G-Shock to jedne z najczęściej podrabianych zegarków, co negatywnie wpływa na sytuację rynkową i nie tylko. Nieświadomi klienci decydują się na tanie “repliki”, narażając się na wyrzucanie pieniędzy w błoto, a przy tym nabywają produkt, który nigdy nie spełni ich oczekiwań tak, jak zrobić to może oryginał. Dlaczego nie warto kupować podróbek? Jak odróżnić oryginał i replikę od bezwartościowej podróbki?

Różnica między repliką a podróbką

Popularność produkowania podróbek sprawia, że nadużywane jest słowo “replika”. Nie jest to synonim słowa “podróbka”. Replika oznacza ponowne wyprodukowanie modelu, który był popularny kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, z jak najwierniejszym odwzorowaniem oryginału lub jedynie z niewielkimi zmianami (wynikającymi np. z innej technologii produkcji). Co ważne, replikę produkuje firma, która pierwotnie wypuściła model danego produktu lub firma, która posiada na to stosowne zezwolenia. Replika, oprócz dokładnego odwzorowania wyglądu i cech oryginału, ma również identyczną jakość. 

Z kolei podróbka to wyrób wytwarzany nielegalnie, bez stosownych zezwoleń, opłaconych podatków i z zastosowaniem materiałów niskiej jakości, co znacznie obniża koszty produkcji i pozwala oszustom zarobić nawet wtedy, gdy cena oferowanego przez nich wyrobu będzie znacznie niższa od ceny oryginału.

Jak nie dać się nabrać na podróbki w przypadku G-Shock?

To bardzo dobre pytanie, od którego należy zaczynać zakup jakiegokolwiek wyrobu o dużej wartości, który ma służyć nam przez długie lata. Poniżej zatem kilka porad.

Nasze porady – bezpieczne kupowanie zegarków G-Shock:

  • Zawsze rób zakupy jedynie w zaufanych miejscach. W przypadku zegarków takim miejscem może być np. autoryzowany sklep internetowy yesap.com.
  • Pamiętaj, że na ogół im bardziej nachalna jest forma sprzedaży, tym większe ryzyko, że masz do czynienia z oszustami. 
  • Zawsze masz prawo dokładnie sprawdzić, co kupujesz. Możesz ze zdjęciami upatrzonego modelu lub w porozumieniu ze sprzedawcą udać się do zaufanego zegarmistrza, który bez problemu oceni, czy masz do czynienia z oryginałem, podróbką, czy repliką. Przy tym, jeśli sprzedawca odmawia Ci takiej możliwości, możesz potraktować to jako sygnał ostrzegawczy. 
  • Kupujesz “replikę” kultowej marki, po czym już po krótkim czasie użytkowania musisz oddać zegarek do serwisu, na pasku pojawiają się nieestetyczne przebarwienia lub rysy? To najprawdopodobniej podróbki. Ich rozpoznanie czasem nie wymaga wcale fachowej wiedzy. Będą one wykonane niedbale, z brakiem troski o detale. 
sport g-shock

Kupując zegarek G-Shock, wybieraj wyłącznie sprawdzone, autoryzowane punkty sprzedaży.

  • Kupując przez Internet, proś o dokładne zdjęcia zegarka z każdej strony. Najlepiej, by były to zdjęcia dobrej jakości, wykonane z bliska, dzięki czemu zyskasz szansę przyjrzenia się produktowi z większą uwagą.
  • Sprzedawca kusi Cię “ofertą życia”, a Ty masz wątpliwości? Zrezygnuj, ta oferta nie jest warta Twojej uwagi. Rynek jest dziś pełen bezwartościowych podróbek, przez co trzeba uruchomić wzmożoną czujność.

Dlaczego warto wybierać oryginalne zegarki G-Shock?

Jedynie prawdziwy G-Shock może zapewnić nam wyjątkową trwałość i odporność na wstrząsy. Podróbkę łatwo rozpoznamy m.in. po głośności powiadomień oraz innym podświetleniu. Mówiąc nie tylko o marce G-Shock, lecz ogólnie o zegarkach, podróbkę poznamy po głośności mechanizmu. Oryginały są ciche, a po lekkim potrząśnięciu słyszymy najwyżej lekki chrzest poszczególnych części. Z kolei podróbki są głośniejsze, co przekłada się na dużo niższy komfort użytkowania zegarka. 

Innym parametrem, który może nam skutecznie podpowiedzieć, czy G-Shock jest oryginalny, jest podświetlenie. W oryginalnych modelach jest ono lekko przygaszone i nie razi w oczy. Z kolei podróbki “oferują” podświetlenie mocne, rażące i źle wyregulowane. 

Istnieje mnóstwo sprawdzonych sposobów na weryfikację, czy mamy do czynienia z wartościowym wyrobem, czy tylko z tanią podróbką. Świadome, przemyślane zakupy to prosta droga do cieszenia się wartościowymi wyrobami, które jeszcze długo nas nie zawiodą. 

Comments are closed.