Kanał RSS: Artykuły

Ortaliony piłkarskie – kiedy warto ich użyć?

Ortaliony piłkarskie – kiedy warto ich użyć?

Ortaliony piłkarskie dla dzieci mają wiele zalet, które mogą sprawdzić się również poza szkolnym boiskiem. Dlaczego tak chętnie je kupujemy naszym dzieciom? Jakie są ich największe zalety? Podpowiadamy w tekście również, jakie obrać kryteria podczas zakupu najlepszych ortalionów dla naszego malucha. 

Ortaliony piłkarskie – dlaczego warto je kupić?

Jest ku temu całkiem dużo powodów. Ortalion jest lekkim materiałem, zatem nie utrudnia Twojemu dziecku ruchów podczas treningu. W dodatku dobrze trzyma ciepło, zatem nawet lekki chłód na dworze nie będzie straszny. Ortalion ma też właściwości wodoodporne, zatem w razie nagłego załamania pogody, Twoje dziecko nie przeziębi się tak łatwo. Ortalionowe dresy są dosyć tanie, zatem, jeśli nie masz w domu małego zawodowca, zwykłe dresy za około 50 złotych będą zupełnie wystarczające. Ortaliony piłkarskie przed niekorzystnymi warunkami zabezpieczają też poprzez ściągacze w pasie, na rękawach i w nogawkach, a także przez wygodny kaptur. 

Ortalion to materiał, który łatwo się czyści. Dlatego też, gdy Twoje dziecko wróci z zabawy całe ubrudzone, nie przejmuj się. Dodatkowo jest to materiał wyjątkowo wytrzymały, dlatego też nie zniszczy się tak łatwo podczas codziennych zabaw i treningów.

Kiedy warto zakładać dziecku ortalionowy dres?

Sprawdzi się on niemal przy każdej okazji. Dzieci wykonują na co dzień mnóstwo ruchów, które są ogromnym wyzwaniem dla wytrzymałości ich ubrań. Ortalion doskonale zda ten egzamin. Dlatego też dres w tym stylu doskonale sprawdzi się podczas zajęć wychowania fizycznego na dworze, podczas zabaw na podwórku, profesjonalnych treningów, a także podczas przejażdżki rowerem. Ortalionowa kurtka będzie dobrą osłoną przed wiatrem i nagłym deszczem, a spodnie doskonale zdadzą egzamin z szurania kolanami po trawie

dresy ortalionowe dla dzieci

Na co zwracamy uwagę, kupując dziecku dres?

Na pewno ważny jest wygląd. Krzykliwe ortaliony z pasiastymi wstawkami kojarzą się nam mało sympatycznie, pamiętajmy jednak, że możemy wybrać zupełnie inne, atrakcyjniejsze motywy, w których dziecko może wyglądać fantastycznie. Druga sprawa jest to, że bierzemy pod uwagę upodobania dziecka, które może zacząć już wyrabiać sobie określone zdanie na temat tego, co jest w stanie na siebie założyć, a czego już nie. Praktyczną poradą jest stawianie na ciemniejsze kolory i wyraziste wzory, dzięki którym zabrudzenia będą mniej widoczne. Chodzi o to, że im częściej czyścimy ortalion, tym szybciej traci on swoje właściwości wodoodporne. Drugą poradą jest z kolei możliwość zakupu dresu z ulubionymi motywami z bajek oglądanych przez dziecko, dzięki czemu tym chętniej będzie ono nosiło nową odzież. 

Dres z samej swojej natury jest luźny, lecz pamiętajmy o tym, by nie przesadzić. Zbyt luźne ubranie będzie dla dziecka niekomfortowe, utrudniając codzienne czynności. Zwracamy uwagę na długość rękawów. Zbyt długie będą się z czasem zsuwać nawet pomimo dobrych ściągaczy, przez co dziecko nie będzie chciało nosić ubrania. Zbyt długie nogawki niekoniecznie są już tak dużym problemem. Zwracamy też uwagę na wielkość kaptura, dbamy o to, aby po założeniu go na głowę dziecko widziało wszystko dookoła tak samo dobrze, jak bez niego. 

Dresy ortalionowe to doskonałe rozwiązanie na każdy dzień. Szeroka gama kolorów i wzorów to gwarancja dobrego wyboru, a zróżnicowany przedział cenowy pozwoli znaleźć coś zarówno dla amatora biegania po podwórku, jak i małego profesjonalisty. Wysoka odporność na zniszczenia gwarantuje, że raczej niekoniecznie będzie konieczny zakup nowego kompletu – chyba że poprzedni zacznie być już za mały… Lekka, wytrzymała odzież może poratować nas i nasze maluchy przed nagłą zmianą pogody. Całodzienne grzybobranie lub rodzinny rajd rowerowy będzie od dziś przebiegał bez obaw o pogodę… w końcu jesteście przecież dobrze przygotowani!

Comments are closed.