Kanał RSS: Artykuły

Polskie marki w outletach odzieżowych

Polskie marki w outletach odzieżowych

Chociaż wiele jest rodzimych przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją wyrobów tekstylnych, jest jeszcze bardzo młodych lub mało znanych na świecie marek, które swoją jakością i stylem nie odbiegają od popularnych, światowych marek. Polskie firmy rozwijają się obecnie w ekspresowym tempie, z sukcesem zjednują sobie zachodni rynek oraz coraz śmielej goszczą na salonach i pokazach mody.

 

Warto wspierać lokalne produkty, dokonując ich zakupu chociażby w atrakcyjnych cenowo outletach. Na które marki należy zwrócić szczególną uwagę?

Ekskluzywne marki dla mężczyzn

Gdzie się ubiera współczesny, polski mężczyzna? Jedno z największych centrów odzieżowych na Śląsku, Silesia Outlet w Gliwicach, posiada kolekcje kilku polskich producentów, charakteryzujących się najwyższą jakością produktów, dedykowanych modzie męskiej. Kolekcje Kubenz reprezentują połączenie klasyki wraz z najnowocześniejszymi trendami światowymi. Marka wywodzi się z Ełku na Mazurach, gdzie ponad dwudziestoletnia tradycja krawiecka stworzyła unikatowy męski strój, cechujący się niezwykłą dbałością o detale. W outlecie można znaleźć wiele fasonów casualowych w postaci kurtek i swetrów oraz wytwornych garniturów wraz z dodatkami, w formie krawatów, muszek, spinek do koszuli, poszetek czy skórzanych pasków.

Alternatywną firmą, godną rozważenia jest również interesujący Vestus. Firma Bytom szczyci się tradycją krawiecką, trwającą od 1945 roku. Aktualne trendy nawiązują do modernistycznego stylu Bauhausu, który podbijał Europę sto lat temu. Oprócz wykwintnej elegancji, oferują zestawy casualowe, w postaci swetrów, szortów, polo, t-shirtów, kurtek i płaszczy. Również bogaty asortyment reprezentują pokrewne polskie marki – Vistula oraz Wólczanka. Natomiast Bruno Zinger to marka, która typowo można spotkać we wszelkich polskich outletach, oferująca klasyczną kolekcję mody męskiej.

Polska galanteria skórzana

skórzana galanteria w outlecieCeniących polskie wyroby skórzanane, powinny zainteresować marki Maximus oraz Wittchen. Zapewniają starannie wykończone portfele, torby, kopertówki, aktówki, przeznaczone do podróżowania oraz spotkań biznesowych. Firma Maximus korzysta tylko ze sprawdzonych, rodzimych producentów materiału skórzanego jak Aligator, DAAG, EI Forest, Peterson oraz Verus. Ponadto, pod swoja marką wypuszcza również znane produkty zagraniczne jak Pierre Cardin, Roncato, Airtex oraz Dielle. Natomiast firma Wittchen oferuje produkty ze specjalnej linii produkcyjnej zwanej Elegance, w postaci skórzanych oraz wełnianych akcesoriów odzieżowych.

Do linii Young należą szale, apaszki, czapki, rękawiczki, które cechują się oryginalnym wzornictwem oraz wyrazistą kolorystyką. Wittchen wyróżnia się kilkoma zdobytymi nagrodami, m. in. Superbrands, Business Traveller Poland Awards, Super Produkt ze „Świata Kobiety”. Ogromnym atutem tej polskiej marki jest prowadzenie działalności filantropijnej na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Szyk oraz ekspresja siły kobiecej

Obok rozwijających się modnych marek męskich, istnieje kilka polskich firm, zajmujących się odzieżą, przeznaczoną tylko dla kobiet. Marka Molton tworzy produkty z myślą o aktywnych, świadomych siebie i odważnych kobietach. Oferuje damskie oryginalne fasony strojów biznesowych oraz casualowych, które łączą minimalizm z kontrastowymi, odważnymi akcentami. Charakterystyczną stylistyką marki Molton będzie kostium utrzymany w tonacjach czerni, z akcesoriami w formie złotych, święcących torebek, dużych naszyjników, wzorzystych szali. Drugą, elitarną markę stanowi Bialcon oraz Rabarbar, polski producent oferujący kreatywne projekty, stworzone przez Barbarę Chwesiuk.

outlet odzieżowy w gliwicachDużą zaletą jest ogromna rozpiętość dostępnych rozmiarów formalnych strojów, żakietów, spodni oraz sukienek o nietuzinkowym wzornictwie. Firma kieruje się hasłem „wyraź siebie”, którego celem jest inspiracja do tworzenia własnego indywidualnego, kobiecego stylu. Idealne uzupełnienie będą stanowiły produkty marki Gatta, która utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku, w zakresie tworzenia bielizny oraz wykwintnych pończoch i rajstop.

W ofercie posiada kolekcje erotyczne, bezszwowe, wyszczuplające. Zapewnia wysokiej jakości kolekcje zarówno koronkowe, zmysłowe Red Rose oraz serię Mamma dla kobiet spodziewających się dziecka lub dopiero odkrywających uroki macierzyństwa. Znane polskie gwiazdy są zazwyczaj ikonami marki, dbając o szeroką rozpoznawalność firmy. Mniej znaną gałęzią produkcji Gatty są dziecięce rajstopki, skarpetki, głównie dziewczęce, ale także prosta, klasyczna bielizna męska.

Polskie wyroby w atrakcyjnej cenie

W Silesia Outlet zapewniają wygodny dostęp do szerokiego asortymentu wszystkich znanych polskich marek. Ponadto, gliwickie centrum gwarantuje wysokiej jakości produkty, które pozostają w stałej zniżkowej cenie. Warto zapoznać się z aktualnymi promocjami oraz trendami, stawiając na rodzimych producentów.

Comments are closed.