Kanał RSS: Artykuły

Kartonowe opakowania ozdobne

Kartonowe opakowania ozdobne

Nadchodzące urodziny, imieniny oraz święta to doskonały czas na wręczanie prezentów ukochanym osobom. Taki gest jest bardzo miły, a uśmiech obdarowanej osoby pięknie zapakowanym prezentem jest najlepszą nagrodą za włożony trud, zaangażowanie i pamięć. Zdecydowanie największą uwagę poświęca się oczywiście samemu prezentowi, ale również jego ładne opakowanie jest bardzo istotne. Jakie prezenty można zapakować w kartonowe opakowanie? Oto kilka naszych cennych porad!

Dopasuj wielkość kartonowego opakowania

Wielkość prezentu ma bardzo duży  wpływ na to, jak można go zapakować. Do wyboru jest przecież tak wiele możliwości. Dopasuj wielkość kartonowego opakowania, możesz go także dowolnie ozdobić. Ostatnio minimalizm jest bardzo cenny, więc nawet w tym przypadku papierowy kosz doskonale się sprawdzi. Można z powodzeniem zapakować tam mniejsze prezenty, takie jak biżuteria, kosmetyki, perfumy, a nawet krawaty i przewiązać pudełko delikatną wstążką. Większe prezenty to też większy wysiłek w trakcie pakowania. I tutaj z pomocą nadciągają papierowe kartony, które przecież można zapakować w śliczny papier. Dodanie do niego wstążki, czy też kokardki będzie zawsze dobrym rozwiązaniem.

Przygotuj gustowny kosz okolicznościowy

W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem zapakowania prezentów są właśnie kosze okolicznościowe. Takie prezenty można z łatwością stworzyć samodzielnie kupując kartonowe opakowanie i kilka prezentów. Wystarczy włożyć tam zakupione elementy i ładne ozdobić całość dekoracjami lub nawet owinąć przezroczystą folią dostępną przecież w każdej kwiaciarni. Podpowiadamy, że aby zaoszczędzić czas można kupić ładne kartoników w internecie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pomaga ono nam zaoszczędzić czas i daje gwarancję, że prezent będzie miłym zaskoczeniem. Spory wybór pozwala na wybranie doskonałego rozmiaru kosza na daną okazję. W takie kosze najlepiej zapakować przede wszystkim alkohole, słodycze, kawy i herbaty. Kosze okolicznościowe są też fajne na Święta Wielkanocne, a przede wszystkim na Święta Bożego Narodzenia. Taka różnorodność pozwala na wybranie prezentu, który będzie idealny na wiele okazji.

Dlaczego kartonowe opakowanie jest super rozwiązaniem?

Ponieważ jest proste, tanie, ekologiczne i efektowne. Możesz dobrać idealny rozmiar do danego prezentu, taki kosz jest o dziwo bardzo wytrzymały i solidny. Zyskasz też pewność, że zakupiony prezent nie zniszczy się, a obdarowana osoba otrzyma go w estetycznym opakowaniu. Na rynku istnieje spory wybór tego typu koszy, możemy wybrać rozmaite rozmiary i kolory. Jest to także bardzo tanie rozwiązanie, zdecydowanie mocno opłacalne dla firm. Przedsiębiorstwo niskim kosztem może zorganizować ciekawe opakowanie dla setek prezentów, taki kosz może być  z powodzeniem wykorzystany w każdym domu.

Czym ozdobić opakowanie z kartonu?

Ozdobienie kartonów, w których znajdują się starannie zgromadzone prezenty jest bardzo ważne. Często stosuje się celofan, którym owijany jest cały karton, a wiązanie zakończone jest stylową kokardą. Jednak takie ozdobienie można w na wiele sposobów urozmaicić. Kosze Bożonarodzeniowe najlepiej jest ozdobić czerwoną, zieloną lub złotą kokardą, z kolei kosze Wielkanocne mogą być ozdobione w ciepłych kolorach wiosny. Dno kosza może być pokryte specjalnym siankiem dekoracyjnym lub kawalkmi drewna – położone na tak przygotowanym spodzie prezenty będą wyglądały bardzo korzystnie. Oczywiście kartonowe opakowania mogą być same w sobie ozdobą, można je jedynie przewiązac prostym sznurkiem i efekt również jest bardzo zadowalający.

 

Comments are closed.