Kanał RSS: Artykuły

Marketing a zakupy – 10 sposobów na to jak zwiększyć sprzedaż

Marketing a zakupy – 10 sposobów na to jak zwiększyć sprzedaż

Dobra identyfikacja wizualna

Każdy sklep online powinien różnić się od siebie – jeżeli nie asortymentem to na pewno wyglądem. Osobna identyfikacja wizualna dla marki, jaką niewątpliwie chce stać się lub staje się dany e-commerce to podstawa. Warto się wyróżniać i przygotować identyfikację, która jednoznacznie odróżniać będzie nas od innych. Warto też pamiętać, że dobra szata graficzna przyciąga i rodzi skojarzenia profesjonalizmu.

Chwytliwe hasła

Niestandardowe, niesztampowe hasła dla swojego sklepu online to sposób na sukces. Warto wabić do siebie klientów czymś, o czym nie mówią inni. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzić i mówić tylko o tym, czego jesteśmy pewni. Konsumenci nie lubią niedopowiedzeń czy mówienia nieprawdy.

Ceny

To niby żadna nowość, ale każdy powinien wiedzieć, że cena jest bardzo ważnym elementem sprzedaży. Dobrze jest wypracować swoją własną półkę cenową, zwłaszcza jeśli w ofercie mamy tylko własne produkty, własnej marki. Początkowo z pewnością nie zdobędziemy dużego zainteresowania, jeżeli ceny będą zbyt wysokie. Zbyt niskie również mogą budzić negatywne skojarzenia. Warto przygotować ofertę na średnim poziomie cenowym a z czasem postarać się zarówno o ofertę premium jak i ofertę w niższej cenie, ale jakościowo nieodbiegającą od standardu.

Promocje

Żaden sklep online nie może trwać bez promocji. Warto wprowadzić do promocji produkty, które cieszą się największą popularnością – to jeszcze bardziej zwiększy sprzedaż. Nawet jeśli cena jest niższa, my i tak zarobimy więcej, bo sprzedamy więcej produktów, co przyniesie zysk.

Pakiet lojalnościowy

Sklep online nie jest rzeką, więc można wejść do niego więcej niż raz i wciąż będzie taki sam. Może jednak być nieco lepszy dla konkretnego konsumenta. Jak to zrobić? Warto poczęstować go ofertą lojalnościową. Wystarczy na przykład poprosić o zapisanie się od newslettera, aby otrzymać jednorazową zniżkę. Możemy także przyznawać punkty wymienialne na darmowe produkty. Punkty zaś przyznawać można za kolejne zakupy w sklepie. Lojalny klient często jest lepszy niż kilku jednorazowych. Całkiem możliwe, że w naszym sklepie często będzie dokonywał zakupów, co więcej – zachęci do nich także swoich znajomych.

Dobra komunikacja w social media

Obecnie większość firm ma już swoje profile w mediach społecznościowych, więc dlaczego my mielibyśmy o tym zapomnieć? Każdy sklep powinien wykorzystać możliwości, jakie dają mu social media – to w końcu darmowa promocja i prezentowanie oferty swojej marki.

Pomysły na marketing

Bezpieczna i szybka dostawa

Klienci nie lubią długo czekać, nie lubią także otrzymywać towaru wybrakowanego lub w jakiś sposób uszkodzonego. Warto zadbać o to, aby usprawnić wysyłkę maksymalnie i pakować towary nie tylko bezpiecznie, solidnie, ale także estetycznie – dobre pakowanie sprawia, że zbliżamy klienta do marki – staje się wobec niej bardziej lojalny.

Atrakcyjne reklamy

Prędzej czy później warto zacząć się reklamować. Możemy do tego wykorzystać portale tematyczne, blogi czy duże serwisy horyzontalne. Zadbajmy o dobre projekty graficzne – nie warto rozmieniać się na drobne- tylko świetna grafika rzeczywiście będzie rodzić konwersję w postaci zakupów. Jeżeli zastanawiacie się kto może Wam pomóc w jej przygotowaniu to mamy pomysł – zajrzyjcie na tą stronę ltb.pl – to agencja, która specjalizuje się w tworzeniu wszystkiego co potrzebne jest oprawie graficznej marki.

Komunikacja na wysokim poziomie

Warto postarać się o to, aby często przemawiać do swoich klientów, zachęcać ich do dyskusji i pytać o sugestie. Wszystkie te działania pomagają osiągnąć większą liczbę lojalnych klientów. Wykorzystujemy w tym celu social media, e-maile, a także tradycyjną pocztę.

Konkursy

Każdy od czasu do czasu chciałby otrzymać coś za darmo. Dlaczego nie umożliwić tego klientom sklepu? Warto zadbać o to, aby konkurs został sprawnie poprowadzony. Im atrakcyjniejsze będą nagrody, tym większa szansa na to, że zdobędziemy dużą liczbę fanów i klientów.

Profesjonalne strony internetowe:

LTB Sp. z o.o.

Adres: ul. Drukarska 38, Wrocław, PL

E-mail: biuro@ltb.pl

Strona www: https://www.ltb.pl/oferta/projektowanie-i-zarzadzanie-stronami-www/

Telefon: +48 71 333 38 89

Comments are closed.