Kanał RSS: Artykuły

Jakie firany do kuchni najlepiej wybrać?

Jakie firany do kuchni najlepiej wybrać?

Chyba każdy z nas chce posiadać mieszkanie, które będzie spełniało nasze wszelkie oczekiwania. Nikogo nie będzie cieszyło mieszkanie niefunkcjonalne, zbyt ciemne lub źle i niewygodnie urządzone. Wyposażając swoje mieszkanie główną uwagę poświęcamy na dobór odpowiednich kolorów ścian czy wybór odpowiednich mebli. Z zaniedbania lub z ograniczonych pieniędzy często zapominamy o odpowiednim wyglądzie naszych okien. To, że nasze szyby będą czyste, to nie jest wszystko co możemy zrobić dla naszych okien. Bardzo ważne są firany. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Firana niekoniecznie powinna być dobrana pod pomieszczenie i jego wystrój ściśle kolorystycznie.

Ciekawy dodatek do kuchni

Czasem odróżniająca się firana od reszty akcesoriów czy koloru ścian daje naprawdę duży i fantastyczny efekt. Jak powszechnie wiadomo każdy z nas ma swój indywidualny gust. Jednemu podobają się firany kolorowe, a drugi nie wyobraża sobie firan kolorowych w swoich oknach. Dla tych właśnie osób idealna będzie klasyka. A jak wiadomo klasyka to czysta biel. Czy jednak białe firany do kuchni to odpowiedni wybór? Obawiamy się często o utratę ich bieli. Obawy te wiążą się z faktem, że w kuchni zachodzi mnóstwo procesów chemicznych oraz fizycznych. Gotujemy, smażymy oraz pieczemy. Wszystkie te czynności powodują, że w kuchni drastycznie zmienia się temperatura oraz występuje para wodna. Z racji tego właśnie obawiamy się faktu, że nasze białe firany do kuchni przestaną po prostu być białe i stają się szare, psując cały wygląd okna. Czy zatem w takich przypadkach nie lepiej zakupić firany do kuchni w bardziej ciemniejszych kolorach? Utrzymanie czystego białego koloru firan do kuchni nie jest wcale, aż takie trudne. Trudne nie jest, ale czasochłonne owszem. Białe firany czy do kuchni czy do innego pomieszczenia muszą być zdecydowanie częściej prane od firan w innych kolorach. Oprócz częstotliwości prania należy także pamiętać o odpowiednich detergentach.

firany do kuchni

Tkaniny trudnopalne dla kuchennych firan i zasłon to troska o Twoje bezpieczeństwo

Tkaniny trudnopalne

Samo zachowanie koloru firan nie jest jednak najważniejszym aspektem ich doboru do kuchni. Zwracając uwagę na fakt, że to właśnie kuchnia jest pomieszczeniem najbardziej narażonym na wypadki przy udziale ognia warto zastanowić się nad tkaninami trudnopalnymi, z których wykonane będą firany lub zasłony. Tkaniny tego typu nie zajmują się szybko ogniem, dlatego też nie rozprzestrzeniają pożarów tak łatwo, jak robią to tradycyjne materiały. To duża zaleta, ponieważ bezpieczeństwo i funkcjonalność to priorytety w każdej kuchni. Porównywalnie, w przypadku sypialni chętniej stosowane są zasłony zaciemniające, dzięki którym pomieszczenie jest przyjemnie zacienione i chłodne.  Tkaniny na zasłony zaciemniające są dużo grubsze, dzięki czemu wnętrze nabiera elegancji.  Jak widać funkcjonalność jest kluczowa w wielu przypadkach, a nawet potrafi iść w parze z doskonałym wyglądem.

ADO Cordon oraz firanki z kryształkami Swarovskiego, czyli alternatywa dla klasyki

Jeśli chcemy nadać wnętrzu naszej kuchni odrobinę stylu lub nowoczesności, możemy skusić się na tkaninę ADO Cordon w formie zwisających sznureczków, które mogą być prane w pralce, co czyni je łatwymi w czyszczeniu. Tego typu rozwiązanie może sprawić, że kuchnia całkowicie zmieni swój wygląd, nabierając lekkości. Inną alternatywą typowych białych firan są już droższe firanki z kryształkami Swarovskiego, które często używane są w restauracjach, by wprowadzić do otoczenia piękny blask. Jeśli, jednak jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnej białej firanki, możemy się przekonać do taśmy ozdobnej, która jedynie delikatnie zmieni wygląd okien. Każde rozwiązanie najlepiej dopasować indywidualnie do potrzeb naszych i naszej kuchni.

Comments are closed.