Kanał RSS: Artykuły

Jakie firany do kuchni najlepiej wybrać?

Jakie firany do kuchni najlepiej wybrać?

Chyba każdy z nas chce posiadać mieszkanie, które będzie spełniało nasze wszelkie oczekiwania. Nikogo nie będzie cieszyło mieszkanie niefunkcjonalne, zbyt ciemne czy źle i niewygodnie urządzone. Mieszkanie funkcjonalne to już połowa dla nas sukcesu. Wyposażając swoje mieszkanie główną uwagę poświęcamy na dobór odpowiednich kolorów ścian czy wybór odpowiednich mebli. Z zaniedbania lub z ograniczonych pieniędzy często zapominamy o odpowiednim wyglądzie naszych okien. To, że nasze szyby będą czyste to nie jest wszystko co możemy zrobić dla naszych okien. Bardzo ważne są firany. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Firana nie koniecznie powinna być dobrana pod pomieszczenie i jego wystrój ściśle kolorystycznie.

Ciekawy dodatek do kuchni

Czasem odróżniająca się firana od reszty akcesoriów czy koloru ścian daje naprawdę duży i fantastyczny efekt. Jak powszechnie wiadomo każdy z nas ma swój indywidualny gust. Jednemu podobają się firany kolorowe, a drugi nie wyobraża sobie firan kolorowych w swoich oknach. Dla tych właśnie osób idealna będzie klasyka. A jak wiadomo klasyka to czysta biel. Czy jednak białe firany do kuchni to odpowiedni wybór? Obawiamy się często o utratę ich bieli. Obawy te wiążą się z faktem, że w kuchni zachodzi mnóstwo procesów chemicznych oraz fizycznych. Gotujemy, smażymy oraz pieczemy. Wszystkie te czynności powodują, że w kuchni drastycznie zmienia się temperatura. W kuchni także mamy do czynienia z parą wodną. Z racji tego właśnie obawiamy się faktu, że nasze białe firany do kuchni przestaną po prostu być białe i w momencie stają się szare. Poszarzałe firany psują nam cały wygląd okna. Czy zatem w takich przypadkach nie lepiej zakupić firany do kuchni w bardziej ciemniejszych kolorach? Jak to się mówi na dwoje babka wróżyła. Utrzymanie czystego białego koloru firan do kuchni nie jest wcale, aż takie trudne. Trudne nie jest, ale czasochłonne owszem. Białe firany czy do kuchni czy do innego pomieszczania muszą być zdecydowanie częściej prane od firan w innych kolorach. Oprócz częstotliwością prania muszą także być prane w odpowiednich detergentach.

firany_do_kuchni

Jak dbać o firany?

Zwykły proszek do białego oraz zwykły płyn do płukania mogą nie zdać egzaminu. Potrzebne nam będą specjalne płyny do prania o właściwościach wybielających. Na rynku znajdziemy takowych płynów bardzo dużo. Gdy dobrze się rozejrzymy znajdziemy także płyny typowo pod firany. Te zdecydowanie będą dla nas odpowiednim wyborem. Warto zaznaczyć, że decydując się na firany do kuchni w kolorze bieli powinniśmy wiedzieć o tym, że prać je powinniśmy dwa razy. Dopiero dwukrotne pranie w odpowiednich płynach może nam zapewnić czysto białe firany. Warto także zdawać sobie sprawę, że kolorowe firany podobnie jak te białe trzymają na sobie wszelkie osady, które są w każdej kuchni. Jest to nieuniknione. Musimy zdawać sobie sprawę. Między innymi dlatego w kuchni powinniśmy znacznie częściej myć okno oraz zmieniać firany do kuchni niż na przykład w salonie czy sypialni. Gdy będziemy odpowiednio dbać o firany w kuchni będą one długo świeże i nie będziemy czuć na nich żadnych zanieczyszczeń.

Comments are closed.