Kanał RSS: Artykuły

Papierowe torby czy foliowe worki – co wybrać do sprzątania psich kup?

Papierowe torby czy foliowe worki – co wybrać do sprzątania psich kup?

Każdy właściciel psa powinien pamiętać, że wyprowadzając swojego pupila na spacer poza własny ogród, ma obowiązek zebrać po nim odchody. Kupy zalegające na chodnikach, trawnikach, a czasem w piaskownicach czy na placach zabaw są wyjątkowo nieestetyczne, niehigieniczne i nikt nie powinien natykać się na nie przez lenistwo psiego właściciela. Jak jednak zbierać psie kupy, by robić to szybko, ekologicznie i bez nadmiernego dyskomfortu? 

Papierowe torby czy foliowe worki – co wybrać? 

Na rynku zoologicznym dostępnych jest obecnie wiele różnych modeli woreczków na psie odchody, ale chcąc podzielić je na główne kategorie znajdziemy w ofertach sklepów woreczki foliowe, woreczki biodegradowalne i ekologiczne oraz torby papierowe, najdroższe ale i uznawane za jedną z najbezpieczniejszych dla środowiska opcji. Ostateczny wybór należy oczywiście do właściciela psa – najważniejsze, by w ogóle pamiętać o zbieraniu odchodów pupila i wyrobić sobie nawyk zabierania woreczków na każdy spacer. Jeśli chcesz być jednak właściciele świadomym, warto zwrócić uwagę na wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

  • woreczki psie odchodyKlasyczne woreczki foliowe
    Wielu właścicieli piesków nie decyduje się na zakup specjalnych woreczków na odchody i na co dzień korzysta ze zwyczajnych woreczków foliowych, czy to w formie jednorazowych woreczków na warzywa dostępnych w sklepach spożywczych, małych reklamówek czy woreczków śniadaniowych. Opcja taka jest tania, ale ma swoje wady – zwyczajne woreczki nie są wytrzymałe, przepuszczają zapachy, a przy tym nie są korzystne dla środowiska. O ile przy małym psie wytrzymałość nie ma większego znaczenia, przy większym pupilu zwykły woreczek śniadaniowy może sobie nie poradzić. 
  • Foliowe woreczki na psie odchody
    Opcja ta jest najpopularniejsza, a oferta produktów w tej kategorii najbardziej rozbudowana. Właściciele mogą wybierać spośród najtańszych woreczków przypominających miniaturowe worki na śmieci, woreczków o bardziej wytrzymałej strukturze, powstających przez połączenie kilku warstw folii nie przepuszczającej zapachów, a także woreczków z folii biodegradowalnej, której rozkład, choć dłuższy niż w przypadku toreb papierowych, jest w dalszym ciągu bezpieczniejszy dla środowiska niż w przypadku klasycznych foliówek. 
  • Papierowe torby
    przystosowane do zbierania psich odchodów są ekologicznym, ale dość kosztownym rozwiązaniem, z którego wielu właścicieli nie korzysta właśnie ze względu na cenę oraz niższą niż w przypadku woreczków foliowych wytrzymałość materiału. Torby papierowe nie zawsze radzą sobie z zapachami, co nie jest problemem, gdy mamy pod ręką kosz, ale może okazać się nieprzyjemne, gdy odchody trzeba zabrać ze sobą nieco dalej i pozbyć się ich dopiero po spacerze. 

Woreczki foliowe do sprzątania psich kup – wybierz rozsądnie

Pomimo wielu ruchów pro-ekologicznych i chęci zadbania o środowisko naturalne, dostępne w sklepach foliowe woreczki na psie odchody nie muszą być najgorszym wyborem. Przede wszystkim trzeba podjąć świadomą decyzję i wybierać te wykonane z biodegradowalnych folii lub materiałów z odzysku – niewielkie woreczki są doskonałym sposobem na zużycie przetworzonego plastiku, a jednocześnie są dla właścicieli najwygodniejsze spośród dostępnych opcji. Jeśli Twój pies jest duży, z pewnością docenisz trwałość woreczków foliowych i fakt, że zbierając odchody nie będziesz czuć ich na dłoniach na długo po spacerze. 

Jeśli nie lubisz podnosić odchodów po swoim psie, pomyśl o zakupie odpowiednich woreczków na psie kupy, a także małej, plastikowej łopatki czy rękawiczek jednorazowych, z którymi łatwej będzie przemóc się i podnieść psie odchody z trawnika. Mając pupila, musisz ponosić odpowiedzialność za to, co pozostawia po sobie w miejscach publicznych. 

Comments are closed.