Kanał RSS: Artykuły

Jak dbać o obrączkę karbonową?

Jak dbać o obrączkę karbonową?

Obrączki są najważniejszym, a także najbardziej charakterystycznym elementem ślubu. Trudno wyobrazić sobie tę ceremonię bez założenia sobie przez młodą parę obrączek. Tradycja obdarowywania się nimi sięga antyku, dlatego warto zdać sobie sprawę, jak ważnym jest przedmiotem i jak bogatą niesie w sobie symbolikę. To najważniejsze dla młodej pary koło stanowiło symbol wieczności i nierozerwalności związku małżeńskiego.  

Jakie obrączki oferuje rynek biżuterii ślubnej?

Rynek oferuje obrączki ślubne w różnych stylach. Obok modeli minimalistycznych, bez ornamentów znajdują się tu  wymyślne obrączki z brylantami, cyrkoniami i wielokolorowymi zdobieniami, a także soczewkowe oraz tradycyjne, płaskie, o dowolnej szerokości i masie. Wiele par młodych, w poszukiwaniu unikalnej biżuterii ślubnej, wybiera czarne obrączki karbonowe. To doskonały wybór dla par poszukujących wysokiej jakości, niekonwencjonalnych, stylowych, a jednocześnie trwałych rozwiązań. W ofercie znajdują się modele obrączek wykonanych w całości z włókien karbonowych, jak i z dodatkiem innych kruszców i kamieni szlachetnych. Modernistyczny design tego rodzaju biżuterii przełamuje klasyczny wygląd obrączek, dzięki czemu stanowią one jeden z najlepszych wyborów młodej pary. Sklepy online umożliwią zamówienie ich z dowolnym grawerem, który wykonuje się  zgodnie z życzeniem klienta. Nowożeńcy mogą nabyć komplet, jak również jedną sztukę, w wersji dla niej lub dla niego. Piękne obrączki ślubne będą przez wiele lat przypominały młodej parze o wyjątkowym dniu zaślubin. 

Z jakiego materiału tworzy się obrączki karbonowe?

Do wykonania obrączek karbonowych wykorzystuje się włókna węglowe, dzięki czemu mają one charakterystyczną czarną barwę. Wybór tego rodzaju biżuterii ślubnej jest oryginalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują idealnych obrączek. Rezygnacja z klasycznych rozwiązań w postaci tradycyjnych złotych obrączek na rzecz karbonowych zaowocuje posiadaniem biżuterii o niezwykłej trwałości i odporności na zarysowania, a przy tym wygodnej w użytkowaniu. Świetnie sprawdzają się one do noszenia na co dzień, gdyż  są niezwykle wygodne ze względu na swoją lekkość. Mieniąca się faktura włókien karbonowych sprawia, że wyglądają ponadczasowo i zjawiskowo w każdej sytuacji.

Zalety obrączek wykonanych z karbonu

Zaletą obrączek wykonanych z karbonu jest doskonałe komponowanie się tego materiału z innymi kruszcami. Mieniąca się faktura włókien węglowych jest idealnym tłem dla złota, srebra lub tytanu. Idealną kompozycję stanowi połączenie karbonu z różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi. Piękny efekt uzyskuje się przy połączeniu czarnej obrączki z dopasowanym do niej kamieniem szlachetnym. Kolejną zaletą biżuterii ślubnej z karbonu jest nie tylko ponadczasowy design, ale trwałość i brak możliwości odkształcenia się w trakcie użytkowania. Poza tym ich powierzchnia jest odporna na zarysowania, czy mechaniczne uszkodzenia. Są bezpieczne dla organizmu, dlatego mogą być noszone przez alergików i osoby o wrażliwej skórze. Nie wymagają także jakiejś szczególnej pielęgnacji, gdyż wyglądają idealnie po wielu latach użytkowania. 

obrączka

Jak właściwie dbać o obrączki karbonowe?

Karbonowa biżuteria wygląda elegancko i nowocześnie, z tego powodu co jest chętnie wybierana przez osoby młode, świadome, przebojowe, poszukujące nowoczesnych i nieszablonowych rozwiązań. Ich chłodna barwa zachwyci zapewne zwolenników minimalistycznego stylu. Nie zauważymy na niej praktycznie żadnych zarysowań, nawet po kilku latach noszenia, dlatego praktycznie nie wymagają pielęgnacji. Są odporne na rdzę i matowienie. Na przestrzeni wielu lat nie ma żadnych oznak zużycia. Poza tym można je szlifować stosując drobnoziarnisty papier ścierny. Obrączki można samemu czyścić przy użyciu specjalnych ściereczek i preparatów, przeznaczonych do tego celu. W sklepach jubilerskich online bez problemu można dostać zestawy przeznaczone do czyszczenia biżuterii, w których znajdują się specjalne ściereczki i chusteczki do czyszczenia tego rodzaju wyrobów. Warto zakupić również specjalne tkaniny do polerowania obrączek ślubnych również z karbonu, gdyż często jest on łączony z innymi kruszcami takimi jak: złoto, srebro lub tytan. Dobrym rozwiązaniem jest także udanie się do najbliższego sklepu jubilerskiego, gdzie za sprawą jubilera biżuteria odzyska swój dawny wygląd i blask. Sprawdzi on także, czy kamienie są nadal dobrze umocowane i nie wypadną.

Comments are closed.