Kanał RSS: Artykuły

Artykuły plastyczne dla początkujących

Artykuły plastyczne dla początkujących

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sztuką musisz dobrze wybrać pierwsze artykuły plastyczne, które chcesz kupić. Spacerowanie po alejkach sklepu z takim zaopatrzeniem, nie jest dobrym rozwiązaniem. Łatwiej tam o dezorientację i zakup rzeczy, których nie będziemy w stanie wykorzystać. Przez to często wydajemy dużo więcej niż chcielibyśmy. Z tego powodu lepiej wcześniej spisać listę potrzebnych nam rzeczy i wybrać najlepsze jakościowo produkty w Internecie.

Poza podstawowymi kwestiami, kupowanie artykułów plastycznych sprowadza się do osobistych preferencji. Każdy artysta ma swój unikalny styl i preferuje pewne techniki. Jednak zawsze powinieneś podejmować świadomy wybór.

Farby

To, które farby będą dla nas najlepsze zależy od umiejętności malarza i tego, co chce uzyskać. W zależności od materiałów jakie wybierzemy nasza praca nabierze innego charakteru i będzie wywoływać inne emocje. Akwarele są zazwyczaj wybierane do wyciszonych i subtelnych obrazów. Są kolorowe, ale mają miękki wygląd. Farby olejne są bardzo żywe i intensywne. Prace wykonywane przy ich pomocy są ostrzejsze i bardziej odważne. Są świetne do tworzenia kolorowych elementów i warstw. Akryle zazwyczaj dają rezultat pośredni. W zależności od techniki zastosowanej przez artystę, mogą przypominać akwarele lub farby olejne. Możemy też łączyć te dwa sposoby i uzyskać naprawdę niepowtarzalny obraz. Wszystko zależy od tego,  na jakich rezultatach nam zależy.

Pamiętajmy, że prócz farb do malowania będziemy potrzebować także płótna, pędzli, nośników do odpowiednich farb. Przydatne będą różne akcesoria. Na przykład przy farbach akrylowych nakłada się na płótno rodzaj gruntu, aby było ono bardziej podatne na farbę.

Pastele

artykuły plastycznePastele są cenione za bogatą paletę intensywnych kolorów. Mogą one być twarde, miękkie, olejne lub w pastelowych ołówkach. Dzięki nim możemy tworzyć grafiki i obrazy bez użycia pędzli, rozpuszczalników i palety. Wszystko czego potrzebujemy to pastele, papier i palce. Żadna inna technika nie pozwala na stosowanie tak bogatej palety barw tak szybko i łatwo.

Pastele są wytwarzane przez zmieszanie suchego pigmentu, kredy i spoiwa. Ze względu na to, że to praktycznie czysty pigment uzyskujemy naprawdę intensywne kolory. Pomimo swojej prostoty są bardzo wszechstronne. Miękkie i olejne mają woskową teksturę, która doskonale nadaje się do malowania. Twardsze nadają się do rysowania i szkicowania, pozwalają także precyzyjnie wykonywać szczegóły.

Ołówki do rysowania

Zestawy ołówków zazwyczaj pakowane są w ładne puszki i często zawierają pełne spektrum twardości. Twardszy grafit tworzy lżejsze znaki i dłużej ma ostrą końcówkę. Miękki zostawia ciemniejsze ślady i wymaga ciągłego ostrzenia. Taki zestaw daje artyście możliwość pracy z wieloma twardościami. Po pewnym czasie na pewno odkryjemy, że nie używamy ich wszystkich, a mamy kilka ulubionych twardości. Wtedy najlepszym wyjściem jest zakup naszych ulubionych produktów.

Nie zapomnijmy, by dokupić do nich profesjonalną gumkę, temperówkę i szkicownik. Tylko taki zestaw pozwoli nam rozwijać nasz talent.

Kiedy zaczynamy naszą przygodę ze sztuką najlepiej zrobić zakupy w profesjonalnym sklepie oferującym szeroki wybór produktów. Dzięki temu na pewno znajdziemy wszystko czego potrzebujemy. Zwróćmy uwagę czy oferuje on produkty znanych i sprawdzonych marek. Polecamy także robienie zakupów przez Internet. Wtedy możemy na spokojnie przemyśleć zawartość naszego koszyka i skompletować swój zestaw. Co więcej zazwyczaj ceny online są niższe, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze – sprawdź ofertę artykułów plastycznych w sklepie online.

Comments are closed.