Kanał RSS: Artykuły

Zepsuty regulator do biustonosza – sprawdź jak możesz to samodzielnie naprawić!

Zepsuty regulator do biustonosza – sprawdź jak możesz to samodzielnie naprawić!

Rynek biustonoszy oferuje wiele różnych produktów. Wybór odpowiedniego nie jest prosty. Chodzi nie tylko o estetykę, piękny wygląd piersi, ale również wygodę i zdrowie pań. Źle dobrany spowoduje dyskomfort podczas użytkowania, deformację piersi, ale również przyczyni się do problemów zdrowotnych. Każda z pań powinna dołożyć należytej staranności przy wyborze biustonosza, unikać źle dobranych i zbyt płytkich miseczek, źle osadzonych fiszbin, odpowiednio wyregulować długość ramiączek za pomocą regulatora.

Co to są regulatory do biustonoszy?

Regulatory i kółka są akcesoriami bieliźniarskimi, które służą regulowaniu ramiączek biustonosza. Wykonane są zazwyczaj z przyjemnego dla skóry, elastycznego materiału, który umożliwia dokładniejsze dopasowanie długości stanika. To niezbędne akcesoria do uzupełnienia nie tylko biustonoszy, ale również gorsetów i strojów kąpielowych. Używane są także w koszulach, topach, a także w produkcji odzieży dla dzieci. Plastikowe regulatory są nieco lżejsze i nie obciążają aż tak modelu. Są powszechnie stosowane do przedłużania stanika w sytuacji, gdy jest on za ciasny. Dzięki nim w łatwy sposób można przyszyć je do biustonosza w celu poprawy komfortu użytkowania.

Rynek oferuje tego rodzaju akcesoria bieliźniarskie we wszystkich kolorach bielizny, dlatego panie mogą zapomnieć o dyskomforcie po przeprowadzeniu niewielkiej poprawki krawieckiej, która wcale nie wymaga specjalnych umiejętności. Każda z użytkowniczek biustonosza w sytuacji awaryjnej może z powodzeniem sama dokonać naprawy ulubionego stanika. Wystarczy tej czynności poświęcić kilka lub kilkanaście minut, a efekt będzie zadowalający. Można w ten sposób przedłużyć żywotność tej części damskiej garderoby.

Kiedy stosuje się regulatory do biustonoszy?

Regulatory umożliwiają dokładniejsze dopasowanie długości biustonosza, dlatego wykonane są z elastycznego materiału, który jest przyjemny dla skóry. Stosuje się je powszechnie do przedłużania staników wtedy, gdy okazują się być za ciasne i powodują dyskomfort podczas użytkowania, bądź z jakiś powodów uległy uszkodzeniu. Spadające lub nieodpowiednio wyregulowane ramiączka są utrapieniem dla wielu pań, bowiem utrudniają swobodne wykonywanie wszelkich czynności. Z drugiej strony nadmiernie skrócone wżynają się w skórę i powodują ból i nieestetyczne ślady na ciele. Zdarza się i tak, że ramiączko nagle się zepsuje. Wtedy niezbędne jest wykonanie drobnej naprawy przy pomocy regulatorów do biustonoszy. Naprawa kółek i zapięć nie jest problemem, ponieważ tego rodzaju akcesoria bieliźniarskie są dostępne w różnych kolorach, począwszy od złotego, a skończywszy na bezbarwnym, podobnie zapięcia dostępne w popularnych kolorach bielizny.

Jak doszyć nowy regulator do biustonosza?

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi większość kobiet ma do czynienia, są uszkodzone ramiączka. Przyczyną mogą być tutaj zepsute regulatory do biustonosza. W celu doszycia nowego elementu należy przygotować sobie następujące materiały: oczko, nowy regulator, igła, nici lub maszynę do szycia. Przy jego wymianie pierwszym krokiem jest odprucie ramiączka i rozłożenie go. Następnie po założeniu oczka na gumę ramiączkową składamy ją na pół i zakładamy regulator w następujący sposób. Wkładamy w pierwsze oczko regulatora jeden koniec gumy ramiączkowej i przeciągamy przez drugie oczko regulatora. Kolejnym krokiem w naprawie jest włożenie drugiego końca ramiączka w pierwsze oczko regulatora i przeciągnięcie go przez drugie oczko regulatora. Powstaje ramiączko z nowym elementem, którego możemy użyć do ustawienia odpowiedniej jego długości. Kolejnym krokiem jest zszycie końcówek ramiączka i przyszycie ich do biustonosza. Jeżeli do naprawy wykorzystamy maszynę do szycia, to należy pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedni ścieg, który nie będzie szarpał materiału i wyciągał jego włókien, przyczyniając się w ten sposób do nieestetycznego wyglądu stanika.

biustonosz

Gdzie można znaleźć akcesoria do szycia biustonoszy?

Akcesoria do szycia biustonoszy takie jak: regulatory, kółka, pojedyncze haftki, zapięcia na haftki w różnych kolorach i rozmiarach posiada w swojej ofercie pasmanteria internetowa. Bogaty wybór tego rodzaju akcesoriów bieliźniarskich umożliwia wszystkim paniom naprawę ulubionego biustonosza. Dzięki temu można przedłużyć użytkowanie tej części damskiej garderoby i uniknąć w ten sposób dyskomfortu spowodowanego opadaniem zbyt długich ramiączek lub bólu wywołanego uciskiem za krótkiego elementu biustonosza.

Comments are closed.