Kanał RSS: Artykuły

Zastosowanie świecącej obroży dla psa

Zastosowanie świecącej obroży dla psa

Współczesny rynek akcesoriów dla psów nie przestaje nas zaskakiwać. Oto pojawia się nowa propozycja dla naszych pupili – jest nią obroża świecąca. Jakie ma ona właściwości i czemu warto się nią zainteresować? 

Świecąca obroża dla psów – najważniejsze właściwości

 

  • Taka obroża zwiększa widoczność psa po zmroku

 

Co tu kryć – przez znaczną część roku mamy do czynienia z dość krótkimi dniami, a pupil potrzebuje regularnych spacerów. Dlatego też, aby zwierzę było lepiej widoczne w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych lub w razie ewentualnej ucieczki ze smyczy, warto przemyśleć zakup świecącej obroży.

 

  • Odporność na warunki atmosferyczne

 

Obroża jest odporna na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, dzięki czemu możesz wyprowadzić psa nawet wtedy, gdy pogoda zbytnio temu nie sprzyja, bez obaw o uszkodzenie obroży. Pamiętaj jednak, że nie jest to gadżet, który z powodzeniem nada się do pływania. 

 

  • Obroże dla psów dostępne są w wielu rozmiarach

 

W zależności od rodzaju zasilania (na baterię lub przez USB), można zakupić obrożę w gotowym rozmiarze lub zaopatrzyć się w model przycinany na wymiar. Nie ma dzięki temu większych obaw o to, że zakupiona obroża okaże się za duża lub za mała. 

różnorodność rozmiarów świecących obroży dla psów

 

  • Możliwość ustawiania różnych trybów świecenia

 

Szybkie migotanie, powolna zmiana natężenia światła, czy też oświetlenie ciągłe? Wszystko zależy od ciebie, lecz też nie zapomnij uwzględnić tutaj upodobań psa. Dla niego założenie świecącej obroży to zupełna nowość dlatego też warto nie wchodzić od razu w migoczące tryby, które mogłyby go niepokoić i drażnić

Dlaczego warto zakupić psu świecącą obrożę?

Najważniejszy powód został już wymieniony na samym początku – chodzi o lepszą widoczność psa. Tak jak Ty zakładasz odblaski, by zmniejszyć ryzyko nagłego wypadku, tak samo możesz zabezpieczyć swojego psa, zakładając mu świecącą obrożę. Zdarza się niekiedy, że ze względu na sprzyjające w pobliżu domu warunki do puszczania psa luzem, może dojść do utraty kontroli nad zwierzęciem i np. do jego potrącenia. Aby zmniejszyć ryzyko wypadku, warto rozważyć założenie tego typu obroży. 

Pies z tego typu dodatkiem na szyi natychmiast przykuwa uwagę, zatem szanse na jego odnalezienie w razie zaginięcia stają się znacznie większe. Pod warunkiem jednak, że stanie się to, zanim obroża ulegnie rozładowaniu. 

Na co należy uważać, zakładając psu obrożę?

Świecąca obroża dla psa może być nie tylko praktyczna, lecz też i niezwykle ozdobna, musisz jednak pamiętać o jednej kwestii. Pies zupełnie odmiennie od ludzi pojmuje istotę bezpieczeństwa, a już na pewno obca jest mu idea ozdabiania się sztucznymi, a już zwłaszcza świecącymi wyrobami. 

niskie ceny świecących obroży dla psów

Pozwól zwierzęciu obwąchać przedmiot, obejrzeć go i oswoić się z nim, by założenie go nie było już odbierane jako próba ataku. I najważniejsze – jeśli widzisz, że zwierzę przejawia szczególną niechęć do obroży, zrezygnuj z niej. 

Świecąca obroża dla psa nie powinna być stosowana jako jej jedyny rodzaj. Nie zastępuje ona obroży stosowanej przeciw kleszczom ani tej przydatnej podczas spaceru, z uwagi na brak możliwości przypięcia do niej smyczy. 

Czy świecąca obroża dla psa jest droga? 

Absolutnie nie, jest ona dostępna nawet za około 20 zł np. na stronie sklepu internetowego FurkidZ. W nim można znaleźć odpowiedni produkt do wielkości i rasy psa. Jest nawet możliwość zamówienia specjalnych świecących obroży dla psów na zamówienie. Ceny różnią się zależnie od jakości i producenta, my jednak stawiamy zarówno na przystępne ceny, jak i sprawdzonych producentów, dzięki czemu otrzymujesz produkt wysokiej jakości i nie przepłacasz! 

Comments are closed.