Kanał RSS: Artykuły

Wymagania związane z ochroną przed promieniowaniem UV

Wymagania związane z ochroną przed promieniowaniem UV

Obecnie okulary z filtrem UV to ogólnie przyjęty standard w zakresie ochrony oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jednak nie gwarantują one całkowitej ochrony, ponieważ nie zakrywają oczu całkowicie. Gdy chodzi o okulary przeciwsłoneczne, promienie padają obwodowo, co wynika bezpośrednio z promieni odbitych, które docierają do wnętrza gałki ocznej. Jeśli chodzi o soczewki, które mają filtr UV pomaga to chronić oczy przed promieniowaniem, ponieważ w pełni pokryta będzie rogówka.

Soczewki z filtrem chroniącym oczy

Soczewki z filtrem UV w połączeniu z kapeluszem o szerokim rondzie i dobrymi okularami przeciwsłonecznymi zwiększą stopień ochrony oczu oraz okolic, które je otaczają. Jeśli chodzi o sytuacje, w których noszenie okularów i kapeluszy nie będzie pożądane albo niemożliwe, soczewki z użyciem UV mogą stanowić jedyny sposób zapewniający ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które może wpływać negatywnie na nasze oczy.

okulary nowej generacji

Dobór odpowiednich soczewek pozwala ochronić oczy w najlepszy możliwy sposób.

Teoria skupienia promieni obwodowych sugeruje nam, że soczewki do okularów stanowią jedną z najważniejszych form ochrony przed UV.

Stosowanie takich soczewek, które będą pokrywać skroniową cześć rogówki oraz rąbek, razem z okularami przeciwsłonecznymi mogą hamować efekt skupiania promieni obwodowych i chronić nie tylko struktury wewnętrzne oka, ale również wszystkie przylegające, między innymi część nosową spojówki.

Ochrona oczu przed promieniowaniem UV

Jak można chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych? Istnieje kilka ważnych wskazań, które pomogą nam dopasować okulary w odpowiedni sposób. Po pierwsze – należy zawsze decydować się na wysokiej klasy filtr UV w okularach, również przeciwsłonecznych, który będzie blokować dostęp do promieniowania UV. Kupujemy wyłącznie certyfikowane okulary od producentów. Drugą, równie istotną sprawą, jest wielkość soczewek i ich odległość od oczu. Szukamy wyłącznie okularów o jak największych soczewkach, które znajdują się blisko oczu. Można też zastosować soczewki kontaktowe, które dzięki wyjątkowemu składowi także posiadają filtry UVA i UVB. Dużą pomocą będzie również noszenie w okresie letnim kapelusza z szerokim rondem.

soczewki

Aby zapewnić sobie maksymalną skuteczność ochrony, nosimy okulary słoneczne, pod które stosujemy soczewki z filtrem UV o odpowiedniej mocy.  Będą one w stanie chronić oko przed promieniowaniem obwodowym. Równie istotny jest sposób odżywiania się. Wybieramy dietę, która będzie bogata w luteinę.

To naturalny filtr siatkówki, który będzie chronił nasze oko przed promieniowaniem UV. Produkty, które są bogate w luteinę to między innymi szpinak, brokuły, kapusta włoska, żółte oraz pomarańczowe owoce oraz warzywa. Zawsze można zdecydować się na suplementację luteiną.

Różnego rodzaju soczewki kontaktowe zakupić można w sklepie internetowym Soczewki24, którego oferta obejmuje najwyższej jakości soczewki dopasowane do zróżnicowanych potrzeb osób z wadami wzroku.

Comments are closed.