Kanał RSS: Artykuły

Wybór odpowiedniej karmy dla zwierząt

Wybór odpowiedniej karmy dla zwierząt

Właściciele zwierząt nagminnie popełniają,często rzecz jasna nieświadomie, karygodne błędy. Głównie chodzi o błędy w żywieniu czworonogów i doborze odpowiedniej karmy dla zwierząt. Podstawowym błędem popełnianym przez człowieka jest podawaniem zarówno psom, jak i kotom resztek pokarmów przeznaczonych dla ludzi. Sporadyczne dokarmianie pupila w ten sposób oczywiście w niczym nie zaszkodzi, ale trzeba pamiętać o umiarze. Zwłaszcza, że karmienie zwierzęcia ludzkimi posiłkami nie zapewni mu zbilansowanej diety, bogatej w składniki odpowiednie dla psa czy kota.

Dbaj o dobry skład karmy dla psów i kotów

O to dba karma dla zwierząt. Jeśli o niej mowa, to kolejnym błędem popełnianym przez właścicieli jest podawanie karmy dla kota psu oraz karmy dla psa kotu. Takie osoby wychodzą z założenia, że to jest jedno i to samo, więc nie jest istotne, którą karmę zje zwierzę. Ważne, aby w ogóle coś zjadło. Duży błąd. Karma dla kota jest dostosowana do potrzeb żywieniowych mruczków, tak samo karma dla psa zapewnia psom zbilansowaną dietę, na koty w ten sposób nie działa. Co gorsza, takie podawanie zwierzęciu nieodpowiedniej karmy skutkować może różnego rodzaju niedoborami witamin lub ich nadmiarem. To czego kot potrzebuje więcej psu akurat może nie być potrzebne. I na odwrót.

Należy zatem pamiętać, że karma dla psa jest dla psa, a karma dla kota dla kota. Co się zaś tyczy resztek pokarmowych z naszych stołów, to są one nieodpowiednie dla zwierząt z racji ich doprawiania. To co w przypadku ludzi poprawia walory smakowe, zwierzętom może zaszkodzić. Trzeba więc zaufać producentom karmy dla zwierząt i czy to się podoba, czy też nie stosować ją zgodnie z przeznaczeniem.

zbilansowana dieta z karmą dla psów i kotów

Błędy w karmieniu czworonogów

Kolejnym błędem żywieniowym stosowanym wobec zwierząt jest podawanie im za każdym razem tego samego posiłku. Skutkować to może pojawieniem się niedoborów witaminowych. Jeśli chodzi o żywienie kotów to pomyłką jest pojenie ich mlekiem. Należy zapamiętać, że u dorosłych kotów bardzo często po mleku występuje biegunka, tak samo zresztą jak w przypadku psów. Błędem żywieniowym jest także podawanie psom zbyt dużej ilości kości, a to może prowadzić do dolegliwości żołądkowych w postaci zaparć, często bardzo bolesnych. Należy też pamiętać, że bardzo szkodliwe może być podanie psu karmy przed lub po bardzo dużym wysiłku fizycznym. Może to bowiem doprowadzić do skrętu kiszek.

Postaw na wartościowy sklep zoologiczny online

Jak widać proces karmienia zwierząt nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Niektóre osoby zapewne są zdania, że karmy dla zwierząt służyć mają jedynie naciąganiu na wydawanie dodatkowych pieniędzy. Być może niejednokrotnie tak jest, ale zwierzę to istota żywa, która tak jak człowiek bardzo potrzebuje zbilansowanej diety, a taką zapewnia wyłącznie odpowiednia karma dla kota, czy psa. Dobrze jest, więc pamiętać, że odpowiednio odżywiany czworonożny przyjaciel to zwierzę radośniejsze, bardziej aktywne i na pewno dużo bardziej zdrowsze. Na szczęście teraz w Internecie można znaleźć wartościowe zoologiczne sklepy online, w których można znaleźć szeroki asortyment produktów zarówno dla psów, jak i kotów. Na takich stronach podany jest skład produktów. Zakup karm dla czworonogów w takich sklepach zapewni nie tylko wygodę, ale także zdrową dietę pupila.

Comments are closed.