Kanał RSS: Artykuły

Wracasz na fitness? Nie zapomnij o akcesoriach!

Wracasz na fitness? Nie zapomnij o akcesoriach!

To prawda, że wiele ćwiczeń można z powodzeniem wykonać bez dodatkowych urządzeń, lecz istnieją akcesoria, dzięki którym Twoje starania o piękną sylwetkę i lepszą kondycję będą znacznie bardziej efektywne.

Kilka drobnych, łatwych do przechowywania gadżetów może Ci z powodzeniem zastąpić drogie, wielkogabarytowe maszyny treningowe, a osiągnięte dzięki nim efekty mogą być równie spektakularne.

Poznaj propozycje akcesoriów treningowych i dowiedz się, co możesz dzięki nim zyskać!

Najpopularniejsze akcesoria do ćwiczeń

Gumy oporowe

Istota ćwiczeń z gumą polega na tym, że im bardziej guma jest rozciągnięta, tym większy stawia opór, zmuszając tym samym mięśnie do większego wysiłku. Ćwicząc je bez akcesoriów, zdajemy się wyłącznie na działanie siły grawitacyjnej, a ta działa tylko w jednej linii. Taśma generuje opór we wszystkie strony, co daje mięśniom większą stymulację, a do tego jest sposobem na przełamanie rutyny, która wkrada się w regularne treningi, jeśli są one pozbawione urozmaiceń.

Dobrym wyborem będą gumy SELECT, które możesz z powodzeniem wykorzystywać zarówno do ćwiczeń ogólnorozwojowych, jak i do rehabilitacji, a także do zwiększania swojej szybkości. Wśród polecanych produktów tej kategorii warto zainteresować się także taśmami Thera Band.

Wybierając gumy do treningu siłowego zwróć uwagę na stopień trudności użytkowania – zależnie od koloru gumy mogą różnić się stopniem rozciągliwości, a co za tym idzie, stopniem trudności przy wykonywaniu ćwiczeń.

Krążek do ściskania

Krążki, ściskacze i piłeczki mają w zasadzie podobne zadanie – wzmacniać mięśnie dłoni, ale i całych przedramion a nawet mięśni klatki piersiowej, co jest przydatne nie tylko w fitnessie. Ćwiczenie dłoni jest zalecane również jako element rehabilitacji lub sposób na odstresowanie. Jest to również forma przygotowania dłoni przed wspinaczką. Dzięki tego typu akcesoriom możesz wzmocnić mięśnie nadgarstka, zginacze palców, a nawet mięśnie przedramienia.

Skakanka

Wielu kojarzy się głównie z dziecięcą zabawką, lecz jest to doskonałe narzędzie do spalania tkanki tłuszczowej w zawrotnym tempie! Co więcej, regularne skakanie na skakance umożliwia znaczne poprawienie kondycji, koordynacji ruchowej i refleksu. Skakanka oddziałuje przede wszystkim na mięśnie nóg, rąk, a także wzmacnia mięśnie brzucha i pośladków.

To nie koniec jej zalet. Poprawie ulega również funkcjonowanie układu krążenia, a także ogólna wydolność organizmu. Jeśli jeszcze nie jesteś w posiadaniu dobrej skakanki, być może zainteresuje Cię model skakanki z licznikiem, ułatwiającej monitorowanie swoich osiągnięć bez konieczności liczenia w trakcie samych ćwiczeń.

Hantle winylowe

Niekoniecznie muszą być one zarezerwowane dla osób zaawansowanych w treningach i niekoniecznie muszą być niesamowicie ciężkie. Istnieje do tego całkiem sporo zalet wykonywania treningów z wykorzystaniem hantli. Do najważniejszych należą: stabilizacja ciała i aktywacja mięśni, większa różnorodność stosowanych technik, niż w przypadku ćwiczeń ze sztangą i brak ryzyka przeciążenia – mięśnie pracują dokładnie z takim obciążeniem, jakie otrzymały.

Zastosowanie powłoki winylowej zapewnia większą wygodę utrzymania. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z hantlami, zacznij od mniejszego obciążenia i skorzystaj z hantli oferowanych przez HMS.

gumy oporowe

Wałek do masażu

Oprócz samych ćwiczeń liczy się również zapewnienie mięśniom odprężenia i rozluźnienia. W trakcie intensywnego wysiłku fizycznego są one napięte i ulegają skróceniu, co zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Aby temu zapobiec, zaopatrz się w wałki do masażu. Zastosowane na nich wypustki poprawią ukrwienie mięśni i pomogą w ich rozluźnieniu. Stosowanie rollerów do masażu ma szczególne znaczenie, gdy trening jest formą rehabilitacji lub balansu pomiędzy siedzącym trybem życia.

Kostka do jogi

Zaproszenie jej do wspólnych ćwiczeń jest szczególnie zalecane osobom początkującym, by ułatwić im przyjmowanie niektórych pozycji i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Dobranie odpowiednich ćwiczeń z jej wykorzystaniem może dodatkowo ułatwić rozciąganie sylwetki i wspomóc proces wzmacniania mięśni.

Akcesoria treningowe Powerman – przełam rutynę!

Ćwiczenia fitness nie muszą być nudne! Aby nadać im nowego charakteru, nie musisz inwestować w drogie maszyny ani nawet wykupywać karnetu na siłownię. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka prostych gadżetów, które nadadzą Twojemu treningowi atrakcyjności, a nawet przyspieszą proces osiągania wymarzonych przez Ciebie efektów. Zajrzyj do sklepu Powerman i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Comments are closed.