Kanał RSS: Artykuły

Uszczelki do okien PCV – co warto wiedzieć o ich wymianie?

Uszczelki do okien PCV – co warto wiedzieć o ich wymianie?

Działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych może mocno obciążyć szczelność wszystkich okien w tym okien PCV.  W przypadku okien plastikowych, samodzielna regulacja nie jest procesem trudnym i skomplikowanych – każdy poradzi sobie z tym na własną rękę.

Dlaczego warto regulować okna PCV?

Regularna kontrola i sprawdzanie szczelności okien gwarantuje nam, że nie zaskoczy nas żadna nieprzyjemne niespodzianka. Pomoże nas to uchronić przed koniecznością wymiany całego okna, a cena uszczelek gumowych, które są wykorzystywane do okien PCV jest bardzo niska.

Regulacja okien plastikowych powinna zostać wykonana po zakończeniu jednego sezonu użytkowego gdyż nowo zamontowane okno często ma tendencję do lekkiego opadania co może skutecznie utrudnić ich domykanie bądź zwiększyć opór klamki. Regulacja okien PCV jest dość prosta i nie zajmie nam wiele czasu, a komfort użytkowania z pewnością zwiększy się. Wówczas wymiana uszczelek nie będzie konieczna jeśli regulacja okna będzie wykonana poprawnie.

Kiedy wymienić uszczelki okna PCV?

Mimo, że wykonanie regulacji okien PCV z pewnością wpłynie na działanie i szczelność danych okien niekiedy konieczna jest wymienienie uszczelek, które są zniszczone. Zagwarantuje nam to maksymalną izolacje termiczną oraz szczelność dzięki czemu do wnętrza budynku nie przedostanie się ani chłód ani wilgoć. Chcąc wymienić uszczelki w pierwszej kolejności należy sprawdzić wymiary aktualnych uszczelek. Jeśli nie posiadamy karty gwarancyjnej ani dokumentów związane z zakupem okien mogą wystąpić trudności z odnalezieniem właściwego rozmiaru. W takiej sytuacji musimy samodzielnie dokonać bardzo dokładnych pomiarów. Pamiętajmy, że pomiaru musimy dokonać zarówno wysokości jak i szerokości elementu wchodzącego do rowka montażowego. Bardzo ważne jest aby zwrócić także uwagę na wysokość i szerokość profilu czyli górnej części uszczelki. Pamiętajmy, że wybór niewłaściwego rozmiaru sprawi, że uszczelki nie będą mógł być zamontowany i ich działanie będzie nieskuteczne.

wymiana uszczelek w oknach wałbrzych

Jak przebiega wymiana uszczelek w oknach PCV?

W pierwszej kolejności należy zdemontować stare uszczelki. Następnie konieczne jest bardzo dokładne oczyszczenie ramy skrzydła i ościeżnicy. Należy usunąć wszelkie tłuste zanieczyszczenia, zaschnięty klej, który pozostał po wcześniejszych uszczelkach. Kolejny etap jest już bardzo prosty. Wystarczy z nowych uszczelek zdjąć zabezpieczającą folię, a następnie wcisnąć je do rowków montażowych. Proces ten należy wykonać bardzo dokładnie tak aby nie powstały żadne wybrzuszenia. Następnie należy zamknąć skrzydło okienne i odczekać kilka godzin tak aby mieć pewność, że klej znajdujący się na uszczelce zasechł i dobrze będzie trzymał się w rowku montażowym. Zawsze też możemy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy, która zajmuje się wymianą uszczelek w oknach. Na terenie Wałbrzycha i okolic świadczy takie usługi firma Okna Luch – http://okna.luch.pl.

Podsumowując, regulacja oraz wymiana uszczelek okien PCV nie jest procesem skomplikowanym ani trudnym. Możemy wykonać wszystkie czynności samodzielnie dzięki czemu zagwarantujemy sobie, że okna nie będą przypuszczały wilgoci ani zimnego powietrza. Okna będą spełniały swoją funkcje, działać sprawnie, a komfort użytkowania będzie zadowalający. Okna PCV są bardzo dobrą alternatywą dla okien drewnianych i wszelkich innych rodzajów. Nawet pod względem regulacji czy wymiany uszczelek okazują się być niezwykle wygodne. Okna PCV z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających domowników i sprawią, że w naszym domu zawsze będzie panowała odpowiednia temperatura i nikt nie będzie narzekał na nadmierną wilgoć.

Comments are closed.