Kanał RSS: Artykuły

Sprawdzamy jakie zamki najskuteczniej odstraszają złodziei

Sprawdzamy jakie zamki najskuteczniej odstraszają złodziei

Bezpieczny dom jest miejscem, którego pragnie każda dorosła osoba. Zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa wiąże się nie tylko z wymurowaniem grubych murów czy kupieniem czworonogów, które samym szczekaniem odstraszą podejrzanych typków, ale także z takimi podstawowymi czynnościami jak zmiana mechanizmów zamykających na trwalsze w drzwiach, zainstalowanie twardych krat w oknach czy zakup kompletnych alarmów.

Stalowe zamki dla złodziei

Polska jest krajem, które odnotowują mniejszą ilość włamań w stosunku do przeszłości, jednakże tutejsi obywatele chętnie korzystają z usług monitoringu kontrolowanego przez firmy o profilu ochroniarskim. Mnóstwo właścicieli domów wolnostojących inwestuje w kamery z dobrymi obiektywami, które umiejscowione na odpowiedniej wysokości oraz ustawione pod właściwym kątem będą zapewniającym pewną skuteczność elementem odstraszania dla podglądających dom złodziei. Osoby , które myślą o tym, że ich dom może zostać obrabowany z pewnością zostaną klientami firm oferujących tego rodzaju metody obserwacji posiadłości. Zdecydowana większość obywateli jest w posiadaniu tylko mieszkań – tam na pewno nie obudujemy się murem ani kratami, monitoring raczej nie będzie możliwy – chociaż warto zaznaczyć, że nowo projektowane budynki coraz częściej mają zainstalowane zewnętrzne kamery oraz ochroniarzy, którzy doglądają dobytku osób, które kupiły mieszkanie lub wynajmują je na tym terenie.

file0001823478797

Jedną z pierwszych czynności, którą warto załatwić jeśli dostępu do naszego mieszkania strzeże tylko jedna para drzwi jest zmiana zmiana zamków na lepszy model. Wkładka bębenkowa jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną zagwarantować sobie, że żaden nieproszony gość nie wejdzie przez nasz próg w kilka chwil. Typowa wkładka do zamka drzwi jest na tyle skomplikowanym mechanizmem, że przeciętny człowiek, nawet eksperymentując z wytrychami nie będzie mógł sobie poradzić z jego sforsowaniem.

Mocne wkładki do drzwi

Aby być bardziej zabezpieczonym należy skontaktować się także z firmą, która oferuje klientom solidne drzwi przeciwwłamaniowe – ich solidna baza konstrukcyjna właściwie jest gwarantem, że jedyną metodą wejścia do mieszkania jest zaproszenie przez właścicieli. Wkładka bębenkowa, który jest w nich instalowana jest mechanizmem, który dla potencjalnego włamywacza to brama nie do przeskoczenia.

Comments are closed.