Kanał RSS: Artykuły

Różne materiały oprawek okularów korekcyjnych damskich i męskich

Różne materiały oprawek okularów korekcyjnych damskich i męskich

Okulary plastikowe, druciane, bez oprawek – możliwości wyboru, jakie dają nam współcześnie producenci są zdecydowanie bardziej atrakcyjne, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki opracowywaniu nowych technologii wytwarzania oprawek i zapewniania ich trwałości, różnorodność kolorów, stylów i materiałów wykorzystywanych do produkcji oprawek okularowych może zachwycać. Jakie warianty oprawek można spotkać w salonach optycznych i które z nich są z perspektywy czasu najbardziej opłacalne?

Oprawki okularów korekcyjnych – różnorodność materiałów, pełna swoboda wyboru

Zarówno producenci okularów z wyższej półki, jak Emporio Armani, Ray-Ban, Vogue czy Michael Kors, jak i ci tworzący oprawki dla nie sieciowych salonów optycznych stawiają obecnie na bardzo dużą różnorodność materiałów, z których wykonywane są oprawki. Plastik, metal, tytan, drewno – dzięki ich sprytnemu łączeniu właściwie każdy model może mieć dziś unikalny charakter i niepowtarzalny styl, pozwalając by każdy okularnik poczuł się w swoich oprawkach modnie i wyjątkowo.

Okulary korekcyjne nie zawsze traktowane są z należytym szacunkiem. Choć nosimy je na co dzień, często nie patrzymy na nie w charakterze modowego dodatku, a raczej przykrej konieczności, która ma pasować do każdej okazji i być maksymalnie neutralna. Nie musi tak jednak być! Dostępne dziś w salonach optycznych oprawki okularów korekcyjnych pozwalają na tak dużą dozę szaleństwa i personalizacji, że nawet najwięksi przeciwnicy noszenia okularów mogą znaleźć wśród nich model idealny dla siebie. Eleganckie i szykowne kocie okulary z plastikową oprawką, a może idealne do biura oprawki druciane? Możliwości połączeń kolorów i materiałów jest tak wiele, że w połączeniu z nieskończoną wyobraźnią producentów mamy szansę na tworzenie każdego roku zupełnie nowych trendów wśród okularów korekcyjnych. Jest w czym wybierać.

Najmodniejsze oprawki okularów korekcyjnych – przegląd materiałów

Klasyczne oprawki druciane? Jeszcze nie tak dawno temu kojarzyły się przede wszystkim z okularami dla osób starszych, a wszystko to za sprawą powiewu świeżości jaki na rynek okulistyczny wniosły lekkie, kolorowe i młodzieżowe oprawki plastikowe. Materiał ten ma w sobie naprawdę duży potencjał, pozwalając na tworzenie bardzo różnorodnych kształtów i rozmiarów oprawek. To właśnie plastikowe oprawki, wcześniej spotykane głównie w okularach przeciwsłonecznych, pozwoliły na wprowadzenie zupełnie nowego trendu w świecie oprawek okularowych – idei, że okulary korekcyjne mogą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale i być niezwykle modnym dodatkiem do stylizacji. Dzięki temu, że każda para wygląda inaczej, z powodzeniem zbudujesz swoją kolekcję okularów do kilku par, z których korzystasz naprzemiennie zależnie od nastroju czy ubioru.

Wśród standardowych materiałów do produkcji oprawek okularowych wyróżnić należy przede wszystkim plastik, metal (stal nierdzewna) i tytan. Wybór jednego z nich będzie zależał w głównej mierze od Twoich preferencji, potrzeb i wymagań. Czym cechują się poszczególne z nich?

  • Oprawki plastikowe to przede wszystkim połączenie średniej trwałości i sprężystości, która zapewnia dostosowanie się do kształtu twarzy. To okulary lekkie, choć podatne na uszkodzenia jeśli nie będziemy obchodzić się z nimi odpowiednio ostrożnie. Z tego też powodu, w przypadku okularów korekcyjnych, większość producentów stawia na połączenie plastiku z metalem, stosując wewnątrz plastiku metalowe druciki wzmacniające całą konstrukcję oprawki.
  • Oprawki metalowe, wykonywane ze stali nierdzewnej, to znacznie wyższa niż w przypadku plastiku trwałość i zupełnie inny charakter okularów, które dzięki cieńszemu drucikowi wyglądają niezwykle elegancko i minimalistycznie. Oprawki ze stali nierdzewnej są antyalergiczne, co może okazać się pomocne dla osób nie tolerujących plastiku lub innych metali.
  • Oprawki tytanowe, choć należą zdecydowanie do najwyższej półki cenowej, są oprawkami najbardziej wytrzymałymi. Podobnie jak stal nierdzewna są hipoalergiczne, a przy tym lekkie niczym okulary plastikowe. Wada? Mniej możliwości kolorystycznych niż w przypadku plastiku, który doceniany jest przede wszystkim za różnorodność stylów, wzorów i kolorów. Przy takiej różnorodności materiałów każdy znajdzie jednak coś dla siebie.

Wybierając oprawki okularowe należy przede wszystkim dostosować je do własnych potrzeb. Nie można określić wyraźnie, że jeden z wymienionych materiałów jest najlepszym i jedynym słusznym wyborem. Gdy wiemy, że okulary będą towarzyszyły nam na co dzień, możemy zdecydować, które parametry będą dla nas najważniejsze i na ich podstawie wybrać odpowiedni materiał okularów. Ograniczeniem jest tu tylko Twoja wyobraźnia.

 

Comments are closed.