Kanał RSS: Artykuły

Rowery Trek w 2018 roku – co warto kupić?

Rowery Trek w 2018 roku – co warto kupić?

Marka Trek przybyła do nas zza oceanu. Jej historia sięga drugiej połowy dwudziestego wieku i z pewnością uchodzi za jedną z kultowych marek rowerowych. Ramy produkowane przez markę i ich wytrzymałość, to rowerowa legenda, na którą kusi się większość fanów rowerowego życia. Sprawdźmy, na jakie modele tradycyjne i elektryczne warto się pokusić w 2018 roku.

Trek Powerfly 9 FS plus 2018

To model — gratka przygotowany dla najbardziej wymagających użytkowników rowerów elektrycznych. Skomplikowana w swojej budowie rama Alpha Platinum Aluminium ze zwężaną główką ramy E2. Świetnie zabezpieczone przed korozją i innymi czynnikami zewnętrznymi linki puszczone zostały w ramie. Zaopatrzona również w Boost 148 o skoku 130 mm.

Przednie zawieszenie na widłach Fox Performance 34 Float z regulowanym tłumieniem GRIP — zoptymalizowany pod kątem rowerów elektrycznych. Model Trek Powerfly 9 FS plus 2018 posiada możliwość napędu przy pomocy akumulatora Bosch Powerpack Performance 500 mocowanego na dolnej rurze. Ten rowerowy majstersztyk dostępny jest aktualnie na stronie PMBike.pl w cenie promocyjnej — 22 949,15 złotych.

Trek Procaliber 9.7 2018

Wracając do rowerowej klasyki powinniśmy zwrócić uwagę na niezwykle lekki rower Procaliber 9.7 2018, bo ważący zaledwie 11 kilogramów. Jedź szybciej i dłużej dzięki płynnie pracująćemu rozdzielaczowi energii IsoSpeed. Większy prześwit na opony i krótsze widełki, a także mocniejsze koła zapewnia nam Boos148/110. Najwytrzymalsza z możliwych — rama z włókna węglowego zapewnia nam niską masę, a co za tym idzie łatwiejsze rozwijanie prędkości na krótkich odcinkach. Ten karbonowy majstersztyk możemy zakupić już w cenie 11 299 złotych.

Trek Checkpoint ALR5 Gravel 2019

Poszukując roweru przełajowego do 10 000 złotych powinniśmy zwrócić uwagę na model Checkpoint ALR5 Gavel 2019. Jeśli zależy nam na rowerze zaopatrzonym w najwyższej klasy podzespoły niezbędne do komfortowej jazdy — to najlepszy wybór. Decydując się na ten model — możemy być pewni, że sprawdzi się zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i do jazdy po szutrze albo na długich wyprawach. duży prześwit na koła pozwala na założenie opon aż do 45 cali, które dadzą nam przyczepność w każdych warunkach. Aluminiowa rama Alpha z serii 300, w której wnętrzu poprowadzono linki — skutecznie zabezpieczy je przed czynnikami zewnętrznymi. Niemalże niezniszczalne widelec — checkpoint w włókna węglowego z hamulcami tarczowymi flat mount, oś przelotowa — 12 mm. Rower dostępny za 8 699 złotych.

Trek Checkpoint

Zdjęcie: PM Bike

Trek Skye SL WSD 2018

Dla osób zaczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim wartym uwagi jest model Treka Skye SL WSD 2018. To jeden z tańszych rowerów proponowanych przez Treka. Jednak marka zachowała swój prestiż i niezwykłą jakość. Amatorska jazda po górach dla pań została sumiennie przemyślana przez wykwalifikowanych inżynierów od Treka i z najlepszych podzespołów renomowanych producentów złożyli rower, który spełni wszystkie oczekiwania, a także skutecznie przekona użytkownika do górskiej eksploracji. Do stworzenia aluminiowej ramy użyto technologii Alpha Silver — w pełni współpracującej z amortyzowanym widelcem RST Gila, o skoku aż 100 mm. Zastosowano napęd Shimano Tourney. Warto zwrócić uwagę na nowatorskie koła — 29 cali i hydrauliczne hamulce Tektro M285. Rower za 2 399 złotych dostępny jest w dwóch kolorystykach — czarnej i miętowej.

Trek Emonda ALR 4 2018

Ostatnią w tym zestawieniu propozycją jest rower wyczynowy od Treka — Emonda ALR 4 2018. Kontynuacja zeszłorocznego modelu została nieco ulepszona w kwestii podzespołów. Proponując wciąż najniższą wagę Trek zwiększył możliwości osiągów z jazdy. Rama technologii Alpha Aluminium s Serii 300 oferuje nam najniższą wagę z technologią Invisible Weld — niewidocznych spawów. Ten model jest najlżejszym na świecie rowerem szosowym. W dodatku posiada gwarancję Treka — możemy być pewni jego jakości. Szczególnie, że widelce zostały wykonane z ultrawytrzymałego włókna węglowego Émonda. To propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość sprzętu w niskiej cenie, bo zaledwie 5 299 złotych.


Jesteś zainteresowany rowerami marki TREK? Zobacz całą kolekcję na sezon 2018 w sklepie PM Bike!

Comments are closed.