Kanał RSS: Artykuły

Rodzaje sprzętu do opieki

Rodzaje sprzętu do opieki

Sprzęt do opieki to kompleksowa oferta sprzętu zarówno do domowej, jak i instytucjonalnej opieki długoterminowej, dedykowanej niepełnosprawnym Pacjentom oraz ich opiekunom.

Wychodzimy naprzeciw ograniczeniom i trudnościom, jakie napotykają na co dzień osoby dotknięte niepełnosprawnością. Z myślą o zwiększeniu komfortu życia, wsparciu sprawności, i zarazem odciążeniu opiekuna dziś dostępny jest wysokiej jakości sprzęt do likwidacji barier. To pełna gama produktów przeznaczonych do pomocy w pokonywaniu trudności.

Łóżka rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne to najważniejszy element wyposażenia sypialni osoby niepełnosprawnej. To miejsce, w którym spędza ona większość ­czasu, dlatego powinno gwarantować Pacjentowi komfort i bezpieczeństwo. Łóżka rehabilitacyjne to szeroka gama produktów dedykowanych Pacjentom dotkniętym różnym stopniem niepełnosprawności. W naszej ofercie znajdziecie Państwo łóżka skierowane zarówno do osób potrzebujących wsparcia w swoich niewielkich ograniczeniach fizycznych, jak i produkty zapewniające maksymalny komfort i pomoc osobom spędzających w nich cały dzień.

Łóżka rehabilitacyjne to łóżka z regulacją elektryczną, ręczną, bariatryczne, dla dzieci i młodzieży, z funkcją pionizacji i obrotowe. Szeroka gama zastosowanych konstrukcji pozwala na indywidualne dopasowanie łóżka pod względem wymiarów, cen i wykończenia. Producenci dbają o każdy aspekt – łóżka rehabilitacyjne wyróżniają się również pod względem projektu i zastosowanych materiałów, dzięki czemu przywodzą na myśl łóżka sypialniane, zdecydowanie odbiegając od surowych modeli szpitalnych.

Materace medyczne

Dedykowane do łóżek rehabilitacyjnych materace medyczne to produkty zaprojektowane jako odpowiedź na bóle kręgosłupa, okolice kości krzyżowej, odcinka lędźwiowego i pośladków. To problemy, z którymi codziennie mierzą się osoby spędzające w łóżku większość dnia. Zadaniem materacy medycznych jest więc przywrócenie komfortu w pozycji leżącej, przy jednoczesnej pielęgnacji ciała i kondycji Pacjenta, minimalizując ryzyko powstawania odleżyn. Materace medyczne wyróżnia bezpieczeństwo i wysoka jakość potwierdzona przez certyfikaty medyczne.

Dzięki specjalistycznym wkładom i nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym już na etapie produkcji, materace nie dopuszczają do powstawania odleżyn, zapewniając swobodę leżenia i komfort. Wymagający Pacjenci mają możliwość wyboru spośród różnych typów materacy.

Są to między innymi materac zmiennociśnieniowy rurowy MAT-X3, materac profilaktyczny Funke® HF Plus, materac profilaktyczny POLYPLOT, materac przeciwodleżynowy Viscoflex 2xAir.

Fotele do opieki

Fotele do opieki to fotele stworzone z myślą o codziennym funkcjonowaniu. Dedykowane są osobom niepełnosprawnym, jak i ich opiekunom. Odgrywają ogromną rolę w rehabilitacji osób, którym wskazana jest zmiana pozycji w ciągu dnia. Szeroki wybór foteli do opieki pozwala na dopasowanie ich do różnych czynności: przeprowadzania zabiegów, wzięcia prysznica, skorzystania z toalety. Fotele pielęgnacyjno-zabiegowe zostały wykonane z materiałów umożliwiających m.in. wstawienie ich pod prysznic. Prosta konstrukcja i niewielka waga sprawiają, że nie są one dodatkowym ciężarem dla opiekuna.

Z myślą o starszych Pacjentach lub osobach z niewielką niepełnosprawnością ruchową mają oni dostęp do foteli geriatrycznych. To siedziska, których głównym zadaniem jest pomoc przy wstawaniu. Wbudowana funkcja pionizacji sterowana za pomocą pilota umożliwia bardzo szybkie wstawanie, bez konieczności przybierania pozycji kucznej. Projekt fotela geriatrycznego przywodzi na myśl wygodny fotel salonowy, dzięki czemu wpisze się on we wnętrza pokoju dziennego.

Likwidacja barier

Likwidacja barier to linia produktów, których zadaniem jest pokonywanie barier architektonicznych, technicznych i komunikacyjnych.

Spośród najbardziej popularnych i pomocnych produktów można wymienić:

– podnośniki dla niepełnosprawnych z możliwością zamontowania ich pod prysznicem, przy fotelach, łóżkach i wózkach inwalidzkich. Podnośniki to nieocenione wsparcie zarówno dla osoby niepełnosprawnej, jak i jej opiekuna,

schodołazy to podstawowe urządzenia umożliwiające pokonywanie barier architektonicznych i technicznych przez osoby niepełnosprawne. W ofercie dobrego sklepu z wyposażeniem medycznym znajdą Państwo schodołazy gąsienicowe i kroczące. Dzięki swojej zwrotności i niewielkiej wadze są proste w obsłudze i umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż, dopasowując się do większości wózków inwalidzkich,

– akcesoria łazienkowe: ławki wannowe, nasadki toaletowe, poręcze, czyli dodatkowe ułatwienia będące wsparciem przy prostych czynnościach higienicznych,

– rampy i podjazdy dla wózków inwalidzkich umożliwiające sprawne poruszanie się i pokonywanie schodów, jak i wysokich progów. Oferowane produkty są proste w montażu i przenośne. Wśród podjazdów znajdą Państwo szyny podjazdowe teleskopowe, które umożliwiają swobodne pokonywanie wysokości.

Comments are closed.