Kanał RSS: Artykuły

Profesjonalne kleje, które możesz użyć w swoim domu

Profesjonalne kleje, które możesz użyć w swoim domu

W domu często coś się psuje. Chcąc nie chcąc, pewne rzeczy się zużywają lub przypadkiem zostają uszkodzone i wymagają szybkiej naprawy.

Bardzo często jest ona niezwykle prosta i nie wymaga stosowania skomplikowanych narzędzi, wystarczy po prostu klej. Istnieje wiele różnych rodzajów klejów. Jedne z nich są przeznaczone do stosowania przez profesjonalne firmy i fachowców z różnych branż przy wykonywaniu skomplikowanych prac w warsztatach i na halach produkcyjnych, a inne są idealne do stosowania w domu.

Jakie kleje warto mieć w swojej szafce z narzędziami i do czego można je zastosować? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się więcej na ten temat! Dzięki informacjom w nim zawartym na pewno żadna nieprzewidziana naprawa Cię już nie zaskoczy.

Profesjonalne kleje do zadań specjalnych

Urwana rączka do szafki łazienkowej, oderwany fragment kanapy, odpadająca listwa przypodłogowa lub zaślepka do szafki, która przestała się trzymać, ułamany fragment ramki na zdjęcie lub ulubionej figurki z porcelany… Akcesoria oraz elementy wyposażenia domu często ulegają zniszczeniu oraz uszkodzeniu różnego rodzaju, i to najczęściej w sposób zupełnie nieprzewidziany. Wystarczy coś zahaczyć, zrzucić lub potrącić łokciem i pojawia się problem oraz pytanie, co z tym zrobić.

Nie ma najmniejszego sensu, aby z powodu drobnego stłuczenia lub oderwania niewielkiego fragmentu oraz razu wyrzucać cały przedmiot. W takich sytuacjach warto sięgnąć po profesjonalny klej wysokiej jakości, który można stosować bez obaw samodzielnie w warunkach domowych. Substancja scalająca o odpowiedniej konsystencji, dopasowana do rodzaju tworzywa, które należy ze sobą ponownie połączyć, to idealne rozwiązanie, które warto mieć zawsze pod ręką. 

kropelka poxipol

W szafce z narzędziami powinno znaleźć się miejsce dla kilku rodzajów kleju, który pomoże Ci w wielu różnych przypadkach i uratuje praktycznie każdą sytuację. Doskonale sprawdzi się klej uniwersalny, taki jak PEM lub Butaprem czy Poxipol. To bardzo popularne rodzaje klejów, które można stosować na wielu różnych nawierzchniach. Zarówno tkaniny i materiały, jak i drewno, tworzywa sztuczne oraz gumę, szkło czy porcelanę. Większość z tych produktów dostępna jest w stosunkowo dużych opakowaniach, dlatego w przypadku konieczności dokonania precyzyjnej naprawy, warto sięgnąć po Kropelkę lub Super Glue, które dostępne są w wygodnych, małych opakowaniach z precyzyjnym dozownikiem.

W przypadku chęci naprawienia drewnianych elementów idealnie sprawdzi się klej przeznaczony typowo do tego rodzaju materiałów, czyli Vikol. W domowej szafce z narzędziami nie powinno zabraknąć także Poxiliny, czyli magicznego kleju w postaci gilny, który doskonale uszczelnia cieknące rury na przykład pod zlewem w kuchni, a także popularnego kleju Tadam, który przeznaczony jest do naprawiania obuwia oraz innych akcesoriów skórzanych. 

poxipol poxilina

Puść wodzę fantazji i działaj kreatywnie z klejem przemysłowym

Kleje przemysłowe to nie tylko możliwość szybkiego naprawiania rzeczy i mebli oraz innych akcesoriów wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Tego typu produkty przydadzą się również podczas prac manualnych oraz zabaw z dziećmi. Często kleje szkolne i biurowe okazują się zbyt słabe, aby stworzyć wyjątkowe przebranie lub dzieło sztuki razem z pociechą. Wtedy warto sięgnąć po nieco bardziej profesjonalny klej, jednak oczywiście należy pamiętać, aby nie zostawiać z nim dziecka samego.

Kropelka lub Super Glue sprawdzą się idealnie przy wykonywaniu strojów na bal karnawałowy, wianków lub koron, a także zabawek. Jeśli jesteś artystyczną duszą i lubisz oryginalne ozdoby do domu lub mieszkania, to na pewno chętnie skorzystasz z uniwersalnego kleju przemysłowego podczas tworzenia stroików z kwiatów, oryginalnego zdobienia ramek na zdjęcia lub świeczników oraz podczas wykonywania innych ciekawych ozdób do postawienia na półce lub zawieszenia na ścianie. Dobrze dobrany klej zapewni Twoim dziełom trwałość na długi czas. 

Artykuł powstał we współpracy z Orka – Hurt.

Comments are closed.