Kanał RSS: Artykuły

Problem z psimi kupami? Sprawdź, w jaki sposób się ich pozbyć

Problem z psimi kupami? Sprawdź, w jaki sposób się ich pozbyć

Psie odchody na trawnikach, zielonych skwerach oraz na chodnikach to problem zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Wielu właścicieli psów nie praktykuje sprzątania po swoim pupilu. Unikają tej czynności jak ognia, pozostawiając po spacerach ze swoim czworonogiem nieprzyjemne niespodzianki. Jak poradzić sobie z tym problemem i co zrobić, aby zmotywować właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonożnych towarzyszach? Jakie rozwiązania będą najsensowniejsze i do kogo najlepiej się z nimi zgłaszać, aby wprowadzić je w życie? 

Kosze na psie odchody poprawią porządek na osiedlowych trawnikach

Psie odchody na trawnikach to bardzo nieestetyczny widok. Niestety często właściciele psów zdają się nie brać tego pod uwagę i nie myślą o tego typu konsekwencjach, gdy zostawiają odchody swojego psa na trawniku, zamiast je posprzątać. Takie działanie jednak odbija się na komforcie życia innych mieszkańców. Trawnik nie tylko źle się prezentuje, ale także stanowi zagrożenie dla innych przechodniów oraz dla innych psów. Dlatego też sprzątanie po  pupilu powinno być nawykiem stosowanym na każdym spacerze. Jest to obowiązek, do którego powinni stosować się wszyscy właściciele czworonogów.

Zarówno straż miejska, jak i policja, mają prawo wystawiać mandaty właścicielom czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich psach. Niestety takie kontrole są stosunkowo rzadkie, a właściciele psów bardzo często tłumaczą się brakiem woreczków lub tym, że nie wiedzą gdzie tego typu odpady należy wyrzucać. Jeśli problem z psimi odchodami na Twoim osiedlu jest naprawdę duży, warto zaalarmować odpowiednie służby i zgłosić prośbę o częstsze patrole w okolicy w celu lepszego kontrolowania tej kwestii. Jest to jednak rozwiązanie, które nie zawsze może być od razu wdrożone ze względu na brak liczby patroli do tego typu zadań. 

Instalacja kosza na psie odchody

Bardzo rozsądnym pomysłem jest zaapelowanie do przedstawicieli osiedlowych władz lub do spółdzielni czy zarządców danej dzielnicy, aby rozważyli oni inwestycję w specjalne kosze na psie odchody. Obecność takich pojemników przypomina właścicielom psów o tym, że muszą oni posprzątać po swoim piesku, dzięki czemu więcej osób stosuje się do tego obowiązku. Dodatkowo specjalne kosze rozwiązują problem dotyczący tego, gdzie należy wyrzucać woreczki z psimi odchodami. Jest to także rozwiązanie przyjazne dla środowiska, ponieważ znacznie ułatwia segregację tego typu odpadów. 

Woreczki na psie kupy zawsze na wyciągnięcie ręki ułatwią sprawę

Specjalne kosze na psie odchody mogą być dodatkowo wyposażone w podajnik przeznaczony na umieszczanie w nim woreczków na psie kupy. Takie rozwiązanie jest bardzo kompleksowe i wygodne, i coraz częściej jest wykorzystywane w parkach oraz przy zielonych skwerach.

Kosze na psie kupy z dozownikiem woreczków na odchody pojawiają się bardzo często również przy wybiegach dla psów oraz innych terenach zielonych, na których często można spotkać osoby na spacerach z psami. 

sprzątanie psich odchodów

Zamontowanie tego typu psich stacji sprawia, że właścicielom psów kończą się wymówki. Nie mogą oni udawać, że zapomnieli o workach na psie kupy z domu, ponieważ będą mieli je zawsze na wyciągnięcie ręki w specjalnej psiej stacji stojącej w parku czy obok trawnika przed blokiem. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na porządek na osiedlu. Na trawnikach oraz poboczach znajduje się zdecydowanie mniej odchodów, dlatego też na nowoczesnych osiedlach, a także w parkach, coraz częściej można znaleźć tego typu urządzenia. Ich zakup zdecydowanie podnosi komfort życia mieszkańców osiedla i przekłada się na o wiele czystsze trawniki

Sprzątanie po psie to obowiązek właściciela czworonoga, jednak niestety nie wszyscy stosują się do niego regularnie. Zwracanie uwagi osobom, które nie sprzątają po swoich psach, będzie o wiele bardziej efektywne, jeśli od razu wskażesz im gotowe rozwiązanie w postaci pobliskiej psiej stacji z koszem na odchody i woreczkami na psie kupy

Comments are closed.