Kanał RSS: Artykuły

Posłania i legowiska dla pupili – jak dziś wyglądają?

Posłania i legowiska dla pupili – jak dziś wyglądają?

Obecne legowiska i posłania dla psów i kotów to kompletnie coś innego, niż za czasów naszych rodziców czy nawet dziadków. Resztki starych ubrań lub pościeli zastępowane są eleganckimi, stylowymi posłaniami, umieszczanymi coraz częściej w naszych domach.

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z potrzeb naszych zwierząt oraz z tego, że nie wystarczy jedynie go nakarmić- psu potrzebna jest również uwaga i nasza obecność.

Sygnałem takiej obecności jest umieszczanie psiego lub kociego legowiska w miejscach, w których funkcjonujemy (np. kuchnia, sypialnia, salon). Z uwagi nie tylko na swoją funkcjonalność i zastosowanie, legowiska te muszą być nie tylko wygodne, lecz też ładne – w końcu, tak jak kanapa bądź inny mebel, stają się również elementem „umeblowania” naszego domu. Dziś producenci stawiają na wygodę, ergonomię oraz materiały wysokiej jakości, zatem zakup odpowiedniego legowiska dla zwierzęcia to o wiele lepsze rozwiązanie niż organizowanie go z tego, co nam w domu pozostało. Jakie są rodzaje legowisk dla zwierząt oraz jak dobrać te najlepsze?

Rodzaje legowisk dla zwierząt

Podstawowy wybór mamy między poduchą a tzw. kanapą (inaczej nazywaną sofą lub kojcem). Poduchy dla psa od klasycznych poduch przeznaczonych dla ludzi różnią się tym, że są one pikowane – wszystko po to, aby wypełnienie nie zbijało się w jedno miejsce. Niesie to za sobą jedną wadę, gdyż z uwagi na zastosowane pikowania, wypełnienie nie może być wyjęte celem wyczyszczenia, zatem przy doborze posłania należy zwracać uwagę na to, czy materiały wykorzystane do wykonania całości poduchy są łatwe w pielęgnacji. Liczy się przez to nie tylko materiał wykorzystany na zewnątrz, jak i wewnątrz poduszeczki.

Oprócz rodzaju wykorzystanego materiału liczy się tez oczywiście rozmiar legowiska – o ile małe szczenię nie zajmuje jeszcze zbyt wiele miejsca, o tyle dorosły pies dużej rasy ma większe wymagania. Co do samej poduchy, ma ona całkiem sporo zalet – możemy dobrać materiał wodoodporny, należy oczywiście zwracać uwagę na certyfikaty tak, aby nie zakupywać produktu pochodzącego z niewiadomych źródeł. Dobra wiadomość dla alergików – wypełnienie również może niwelować gromadzenie się w poduszce alergenów. Wypełnieniem takim może być np. wypełnienie z antyalergicznej kulki silikonowej, które dzięki swoim właściwościom, ogranicza możliwość rozwoju szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Poza tym poducha jest bardziej uniwersalna, gdyż może służyć zwierzęciu jako legowisko zarówno w domu, jak i podczas podróży.

Kanapa jako legowisko dla pupila

legowisko dla psa tanioInnym rozwiązaniem jest z kolei kanapa. Od poduchy różnią się one wysokimi brzegami, fachowo nazywanymi rantami, które zapewniają większą wygodę w czasie psich akrobacji nocnych podczas układania się na legowisku (dzięki nim pies nie zsunie się z posłania podczas snu).

Dodatkowo, jeśli nasz pies szczególnie upodobał sobie spanie z nami w naszym łóżku, a my jednak wolimy, żeby miał swoje „łóżko” to taką sofą, która wyglądem przypomina łóżko nieco bardziej, skuteczniej zachęcimy psa do posiadania własnego posłania, a co za tym idzie, sobie zapewnimy spokojny, komfortowy sen, bez sierści na łóżku. Poducha w takiej kanapie jest oczywiście wyjmowana, zatem łatwiej będzie utrzymać poziom jej czystości – a nawet, jeśli pies ją pogryzie, całe legowisko nie pójdzie do wyrzucenia.

Inną formą posłania jest legowisko ortopedyczne – te zostało już stworzone specjalnie z myślą o zwierzętach starszej daty lub zmagającymi się z chorobami. Forma legowiska ortopedycznego może być jak najbardziej dowolna, decydujące jest tutaj jego wypełnienie. Najbardziej polecana jest pianka termoplastyczna, która zapamiętuje kształt ciała, zapewniając mu optymalne podparcie.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj legowiska padnie nasz wybór, warto zajrzeć do sklepu internetowego kakatek.pl, miejsca, które oferuje bogaty asortyment stylowych i wygodnych legowisk dla psów oraz kotów.

Comments are closed.