Kanał RSS: Artykuły

O BCAA słów kilka

O BCAA słów kilka

Sam skrót BCAA znaczy aminokwasy rozgałęzione. Są to najbardziej popularne aminokwasy stosowane jako suplementy diety przez sportowców. BCAA znacząco wpływają na osoby uprawiają sport. BCAA są często niezastąpionymi elementami w suplementacji sportowców. Ten typ aminokwasów należy do najbardziej specyficznych, ponieważ stosowanie ich zależne jest od wielu czynników. Aminokwasy rozgałęzione znacznie różnią się od innych, chociażby budową. Często bowiem możemy mieć do czynienia ze znikomym działaniem BCAA. Suplementacja rozgałęzionych aminokwasów jest często specyficzną i wymagającą sprawą. Aminokwasy rozgałęzione mają działanie antykataboliczne, anaboliczne oraz dodają nam energii. Ich działanie różni się od działania od innych aminokwasów.

BCAA a różne formy sportowe

Ten typ aminokwasów ma ogromny wpływ na układ nerwowy i dla mięśni. Jeśli chcemy zastosować preparaty, które zawierają BCAA, możemy wpłynąć na wiele pozytywnych reakcji zachodzących w naszym organizmie. Przede wszystkim, dzięki regularnemu stosowaniu preparatów zawierających BCAA, możemy zmniejszyć katabolizm mięśniowy. Dodatkowo, dzięki aminokwasom rozgałęzionym wpływamy na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Tak zwane zakwasy nie będą nas męczyć nawet po bardzo intensywnym wysiłku. Podczas wysiłku nie będziemy aż tak zmęczeni tak samo jak po wysiłku. Dzięki wielu pozytywom, jakie niesie za sobą stosowanie BCAA, możemy znacznie poprawić swoje wyniki podczas wysiłku. Jest więc wiele widocznych korzyści, jakie płyną ze skorzystania z tego typu suplementów.

Suplementacja BCAA

Jeżeli chodzi o dawkowanie i łączenie BCAA z dietą oraz z ćwiczeniami, należy zdobyć odpowiednią wiedzę na ten temat. Dobór odpowiednich preparatów jest bardzo ważny. Aminokwasy rozgałęzione bowiem posiadają specyficzny sposób działania i nie zawsze wpływają tak samo na każdą grupę osób. Suplementacja która zawiera aminokwasy rozgałęzione powinna być odpowiednio ustalona. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze zapotrzebowanie na białko, to jak wygląda nasza codzienna dieta, sposób i  typ ćwiczeń, ich intensywność oraz częstotliwość. Aminokwasy rozgałęzione mają bowiem inne działanie niż inne aminokwasy. Jednak istnieje wiele preparatów z zawartością BCAA, więc można dopasować odpowiedni dla siebie.

Dla kogo BCAA?

Preparaty zawierające aminokwasy rozgałęzione stosują sportowcy oraz kulturyści. Dzięki nim następuje znaczny rozrost mięśni, dzięki czemu dość szybko i w krótkim czasie można osiągnąć swój cel, jakim jest poprawa wyglądu i wzmocnienie siły naszych mięśni. Wszyscy, którzy spożywają preparaty z zawartością białka i BCAA muszą łączyć suplementację z dietą oraz z regularnymi treningami. Wiąże się to bowiem ze wzmożoną działalnością preparatów. Samo stosowanie preparatów nie da nam żadnych efektów. Dlatego tak ważne jest zdobycie odpowiedniej i dość obszernej wiedzy na temat. Musimy bowiem podejść do sprawy suplementacji bardzo poważnie.

Comments are closed.