Kanał RSS: Artykuły

Naklejki na meble – hit czy kit?

Naklejki na meble – hit czy kit?

Naklejki stanowią oryginalną dekorację pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się do ozdabiania mebli, szczególnie ich frontów.

Coraz częściej wykorzystuje się tego typu produkty w różnych pomieszczeniach, niekoniecznie tylko w dziecięcych pokojach. Pojawiają się one także w łazience, salonie i kuchni. Jest to doskonały sposób na odświeżenie pomieszczenia, nie wymagający dużych nakładów finansowych i skomplikowanych remontów. Bogaty wybór naklejek na meble umożliwia wybór takich produktów, które będą doskonale wpisywały się w każdą wizję aranżacyjną.

Zalety naklejek na meble

Naklejki na meble są doskonałym elementem dekoracyjnym. Przykleja się je zazwyczaj na gładkie powierzchnie. Dzięki nim można przeprowadzić szybką metamorfozę różnego rodzaju mebli takich jak: szafy, komody, szafki kuchenne, szafki nocne, biurka, drzwi. Dzięki dobrze dobranej naklejce można zaaranżować na nowo każde wnętrze.

Zaletą naklejek na meble jest również ukrycie jakichkolwiek zarysowań, wgnieceń i innych zniszczeń na powierzchni mebla, który będzie prezentował się jak nowy. Dzięki nim można odnowić powierzchnię, która została zniszczona lub utraciła z różnych powodów pierwotny wygląd. Jest to także sposób na przywrócenie dawnego blasku starym meblom, które w ten sposób zyskują drugie życie.

Tego rodzaju produkty oprócz funkcji dekoracyjnej cechują się funkcjonalnością. Dzięki materiałowi, z jakich zostały wykonane, są nie tylko niezwykle łatwe w aplikacji, ale również pielęgnacji, gdyż można je myć mokrą ściereczką. Pomimo takich zabiegów pielęgnacyjnych ich powierzchnia nie ulega zniszczeniu, a kolory zachowują pierwotny wygląd i intensywność.

Poza tym naklejkę można bez problemu usunąć z mebla w przypadku pojawienia się nowego pomysłu na aranżację pomieszczenia. Na jego powierzchni nie zostają ślady kleju, ani resztki naklejki.

Jakie naklejki wybrać na meble?

Naklejki na meble potrafią zmienić wygląd każdego mebla, ale przede wszystkim szafy, komody i szafek. Dzięki nim staje się on wyjątkowym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Można powiedzieć, że zamienia się często w małe dzieło sztuki.

Wystarczy wybrać odpowiednia naklejkę dopasowaną do wystroju salonu, sypialni, kuchni, czy łazienki, a wnętrze nabierze nowego charakteru. W nowoczesnych aranżacjach doskonale prezentować się będą naklejki z biało – czarnymi motywami lub grafikami, zawierające również wzory geometryczne, abstrakcyjne, czy wizerunek nowoczesnego miasta.

Natomiast w klasycznym wnętrzu doskonale sprawdzą się motywy roślinne takie jak: kwiaty, drzewa, motywy roślinne, krajobrazy, zwierzęta. Dla pasjonatów podróży doskonałym wyborem będą obrazy egzotycznych przestrzeni, a zwolennicy motoryzacji zadowolą się naklejką z samochodem lub samolotem.

Jakie naklejki wybrać do różnych pomieszczeń?

Przy wyborze odpowiedniej naklejki należy pamiętać, że duże powierzchnie stanowią główny element dekoracyjny wnętrza, dlatego najlepiej jest zrezygnować z obrazów na ścianie, aby nie uzyskać efektu nadmiaru. Natomiast niewielkie naklejki nadadzą oryginalnego i efektownego wyglądu niewielkim sprzętom takim jak: komoda lub szafka nocna, kuchenna, łazienkowa lub na buty.

W kuchni doskonale sprawdzą się naklejki z owocami lub elementami roślinnymi, natomiast w łazience morskie krajobrazy, wodospady. Do pokoju dziecięcego warto wybrać zwierzątka, kwiatki, bajkowy wizerunek magicznej krainy, bajkowego miasteczka. W pokoju nastolatka dobrze prezentować się będzie obraz kosmosu lub różnego rodzaju mapy.

naklejki

Naklejki na szafę

Szafa jest największym meblem w domu. Jej powierzchnia stwarza duże możliwości aranżacyjne. To idealne miejsce na aplikację naklejki. Rynek tego rodzaju produktów oferuje naklejki na szafę w dowolnym rozmiarze. Wysokiej jakości druk i materiał produktu gwarantują wyrazisty obraz, barwy, które z czasem nie ulegną wyblaknięciu, trwałość oraz odporność na zabrudzenia i wilgoć.

Zmiana wyglądu tak dużego mebla w pomieszczeniu spowoduje radykalną zmianę wnętrza, dlatego wykorzystanie naklejki może być sposobem na niekosztowne odświeżenie pokoju i danie drugiego życia starej szafie lub z różnych powodów zniszczonej. Naklejki na drzwi szafy sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu mieszkania. Jej wzór można dopasować do wystroju wnętrza.

W przypadku małych pokoi naklejka będzie stanowić główny element dekoracyjny. Szafa stanie się nie tylko meblem funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym. Niektóre wzory naklejek optycznie powiększają pomieszczenie, co nie pozostaje bez znaczenia dla małych przestrzeni.

Comments are closed.