Kanał RSS: Artykuły

Najmodniejsze oprawki w 2021

Najmodniejsze oprawki w 2021

W roku 2020 trendy na rynku pokazywały, że królują oprawki o złotej kolorystyce z cienkimi drucikami, które nosili niemalże wszyscy, bez względu na to czy posiadali wadę wzroku lub nie. Okulary retro o subtelnych złoceniach nie wyjdą z mody także w roku 2021, który wydaje się być bardzo podobny pod względem stylistycznym do poprzednika. Najgorętsze trendy na rok 2021 pokazują, że królować będą oprawki o wyrazistych kształtach, duże oraz takie, sprawiające, że twarz nabierze zupełnie innych kształtów.

Oprawki okularowe – trzy najmodniejsze typy

Oprawki typu „kujonki”

Dużą popularnością cieszą się okulary typu „kujonki”, czyli tradycyjne, kwadratowe ramki o kolorystyce zbliżonej do brązu i rudego. Wiele producentów znanych marek stawia właśnie na ten typ oprawek, zarówno dla okularów korekcyjnych, jak i zwykłych przeciwsłonecznych. W 2021 zdecydowanie królować będą subtelne okulary w złotej kolorystyce oraz kształtach przypominających tradycyjne „kujonki”.

Oprawki typu „Aviator”

Popularne i modne stają się także oprawki korekcyjne Aviator, których modele są ponadczasowym hitem. Delikatne, złote i czarne ramki wyróżniają ten typ oprawek spośród innych dostępnych na rynku okulistycznym. Jest to również najmodniejszy typ oprawek przeciwsłonecznych przeznaczonych na rok 2021. Wiele polskich influencerów udowadnia, że subtelny dodatek w postaci stylowych oprawek korekcyjnych może pasować niemalże do każdego outfitu. Najlepiej sprawdzają się one w połączeniu z minimalistycznymi stylizacjami jak np. białe koszule i ubiór rodem z lat 90-tych.

kupno oprawek okularowych

Okulary z okrągłymi oprawkami

Hitem roku 2021 okazują się także okulary z oprawkami okrągłymi, które znacznie podkreślają rysy twarzy
i potrafią całkowicie zmienić jej wygląd. Okrągłe oprawki zdominowały także kolekcje modowe najpopularniejszych domów mody począwszy od Chanel, a kończąc na Gucci. Ten typ oprawek dodaje noszącej je osobie charakteru i pasuje niemalże do każdej stylizacji odzieży. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż bardzo dobrze zwracają one uwagę innych przechodniów na ulicy, budząc ich zainteresowanie. Ciekawostką jest fakt, że taki typ okrągłej oprawki pozwala optycznie powiększyć oczy – co jest szczególnie ważne dla kobiet, chcących uwydatnić je uwydatnić.

Jak często należy zmieniać okulary?

Specjaliści zajmujący się badaniami wzroku oraz dobieraniem oprawek okularowych twierdzą, że okulary powinno się zmieniać każdorazowo wtedy, kiedy w znacznym stopniu zmienia się wada wzroku. Dobrym rozwiązaniem jest coroczne badanie wzroku u specjalisty, który może stwierdzić, czy nie występują jakiekolwiek stany zapalne, pogorszenie się widzenia lub nawet groźne choroby takie jak jaskra lub zaćma.

Zmiana okularów a badania wzroku u okulisty

Zmieniając okulary warto każdorazowo skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie okulistyki, ponieważ tylko wtedy można odpowiednio dobrać typ szkieł i oprawek tak, aby jak najlepiej korygowały występującą wadę wzroku. Kwestia badań okulistycznych to niezwykle prosta czynność, ponieważ nie wymaga od pacjenta znacznych nakładów finansowych na to przedsięwzięcie. Nieco większym kosztem jest wymiana szkieł korekcyjnych oraz oprawek, jednakże jest to inwestycja, która pozostaje na długi czas z użytkownikiem. Warto wspomnieć, że dokonując zakupu profesjonalnych oprawek, można je w późniejszym czasie wykorzystywać ponownie poprzez zmianę samych wkładów korekcyjnych ze szkła. Oprawki natomiast mogą pozostać bez zmian.

modne oprawki

Modne oprawki i wysokiej jakości soczewki okularowe kupisz w salonie optycznym Cztery Pory Roku w Jeleniej Górze!

Wybierz najmodniejsze oprawki okularowe na rok 2021!

Jeżeli więc zostały zakupione modne i nowoczesne oprawki okularowe, lecz nastąpiła konieczność wymiany soczewek okularowych, nie należy się martwić, ponieważ stare oprawki nadające się do użytku będą mogły być nadal użytkowane. Śledząc trendy, które mogą obowiązywać w roku 2021 warto postawić na proste konstrukcje, które uwydatniają rysy twarzy oraz pomagają zachować pewność siebie w przypadku osób, które są zobowiązane nosić okulary korekcyjne ze względu nawet na sporą wadę wzroku.

Decydując się na zakup nowych oprawek warto udać się do renomowanych zakładów okulistycznych, które
w swojej ofercie posiadają wiele modeli popularnych marek, dopasowanych do obecnie obowiązujących trendów. Okulary korekcyjne noszone na co dzień to ważny element ubioru, który musi być dopasowany idealnie do pozostałej części odzieży, tak aby nie trzeba było codziennie zmieniać także oprawek.

Comments are closed.