Kanał RSS: Artykuły

Monitoring pojazdów floty spedycyjnej

Monitoring pojazdów floty spedycyjnej

Działalności zajmującej się przewożeniem palet z towarami objawiają się analitykom rynku jako jeden z najszybciej rozwijających się rodzajów firm w dużym gronie polskich liderów. Polskie firmy prężnie pokazują nam na co ich stać i na naszym kontynencie nie mają sobie niemalże równych. Niecałe 35% wielokołowców transportowych za granicami politycznymi państwa ma swoją siedzibę w jednym z polskich miast.

Transport towarów za granicę – wykorzystaj monitorowanie dal firmy

Obrazuje to branżę transportową jako jedną z najważniejszych, za to spółki pracujące w branży logistyczej jako takie, które dobrze sobie radzą i w przyszłości mogą zdziałać coś zaiste wybitnego.Dla polskiego transportu wybitnie warte uwagi są takie elementy jak jak miniony czas, koszt pracy, rodzaj towaru, który znajduje się w ciężarówce, wytyczona droga, którą należy przejechać, jakość podzespołów ciężarówek dokonujących przewożenia towarów, doświadczenia osób kierujących autami a również kontakt z osobami współpracującymi z przedsiębiorstwem, a które są poza granicami państwa. By złączyć w jeden ważny mianownik istotne czynniki i otrzymywać fakty z najbardziej godnych uwagi składowych łączących przedsiębiorstwo w silny i spójny twór, powinno się aby nawiązać współpracę z  innymi specjalistami, którzy dzień za dniem tworzą koncepcje pomysłów pomocnych w pracy firmom transportowym.

Jak monitoring gromadzi dane?

W w artykule, który właśnie czytacie mam zamiar Wam przybliżyć tematy dotyczące monitoringu firm transportowych. Jak to tak naprawdę funkcjonuje? Nie jest to trudne w pojęciu. Monitorowanie to podłączenie do samochodów transportowych specjalnego oprogramowania, które mierzy, wykonuje analizy a poza tym równa ze sobą najważniejsze współczynniki, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz dostarczają bardzo rzetelne, ciekawe pomiary parametrów , które mogą stanowić wartą uwagi pomoc procesie zaplanowania wszystkich ważnych składników w nadchodzącym czasie.

Monitorowanie dla transportu międzynarodowego

Proces monitorowania może wykonywać swoje zadania za sprawą pomiarów funkcjonujących za sprawą procesów elektronicznych bądź fizycznych. Przykładowo w bakach zainstalowane bywają urządzenia pomiarowe, które analizują poziom surowca stanowiącego paliwo, za sprawą czego łatwo jest się utwierdzić w przekonaniu czy w 100% w metalowych bakach znajduje się tyle benzyny ile powinno być. Zbliżmy tematyką dotyczącą kontrolowania paliwa. Monitoring cały czas sprawdza wszelkie dostępne informacje związane z paliwem.

Informacje w bazie danych firm – skuteczna analiza

Dane z baku zostaną przetransferowane na system programowy, który trudni się procesem monitorowania, następnie zostaną przesłane do siedziby firmy dzięki metodzie GPS. Fakty odnoszące się do paliwa w formie tabel, liczb lub infografik znajdą się na monitorze w siedzibie przedsiębiorstwa. Będą relatywnie ważne w analizie, która pomoże upewnić się, czy to, co znajduje się w baku nie wyczerpuje się zbyt szybko lub czy w ich składzie nie znajdują się podejrzanie, zagrażające bezpieczeństwu jazdy substancje. Monitoring surowców w baku umożliwia ponadto na zdobycie pewności na temat tego, czy nikt nie dokonał kradzieży paliwa, na przykład podczas zatrzymania się aut wykonujących transport na którymś z parkingów, ciemną nocą lub też wtedy, gdy ciężarówka zostaje opuszczona przez właściciela, kiedy ten na jakieś 30 minut wychodzi do restauracji znajdującej się przy drodze. Konkretne monitorowanie posiada wiele atutów, najbardziej wbijającą się w świadomość jest natychmiastowe wysłanie wyczekiwanych wskaźników do miejsca firmy. Za sprawą monitoringu zarząd firmy będzie wiedzieć, w jakim miejscu jest konkretna ciężarówka należąca do firmy, czy nie jedzie zbyt szybko, czy porusza się tak jak zostało to zaplanowane, jak długo jest w ruchu, czy kierowca nie obija się za kółkiem, czy bezpieczne ciśnienie w oponach rzeczywiście takim jest, czy nie istnieje nieprzewidziana jeszcze przez samochód wymiana oleju, a ponad to inne dane, które okażą się z pewnością przydatne podczas następnego planowania transportu międzynarodowego. Funkcjonowanie monitorowania w przedsiębiorstwie transportowym to raczej niewielki acz trafny wydatek.

♦♦♦

Funkcje monitorowania wpływające na firmę

Firmy transportowe, które decydują się na spisanie umów z inżynierami znającymi się na monitorowaniu mogą oczekiwać wsparcia podczas problemów na gwarancji oraz kompleksowego zaplecza rozwiązań technicznych, a co więcej pełne detali objaśnienia działania programów dostarczających oraz mierzących parametry. Zwykle rozwiązania służące monitorowaniu są proste w użyciu, działające zupełnie intuicyjnie a także świetnie zaprojektowane pod względem prostoty użytkowania ich przez fachowców w firmie. Jeśli prowadzicie firmę transportową i macie zamiar tworzyć współpracę, musicie wiedzieć, że koszt założenia monitorowania uzależniony może być od kilku czynników, np. rozmiar posiadanej floty, poziom skomplikowania najważniejszych sposób przenoszenia danych z pojazdów do komputerów.

Usługi dla firm transportowych zapewnia Mawo Group:
59-220 Legnica
Plac Wolności 4 „Inkubator Przedsiębiorczości” bud. AB pok. 303 oraz 305
tel. +48 512 286 112
sekretariat@mawogroup.pl
www: https://mawogroup.pl/

Comments are closed.