Kanał RSS: Artykuły

Mity i fakty o drewnianych leżankach

Mity i fakty o drewnianych leżankach

Drewniane leżanki spotykane w salonach masażu i gabinetach fizjoterapeutycznych są jednym z wygodniejszych i najbardziej estetycznych mebli wśród wyposażenia medycznego.

Praktyczne, przystosowane do masażu relaksacyjnego i rehabilitacyjnego oraz wytrzymałe leżanki drewniane mogą bez problemu zastąpić tradycyjny, aluminiowy stół do masażu w gabinetach stawiających na budowanie przyjaznej, ciepłej atmosfery relaksu.

Co warto wiedzieć przed zakupem drewnianej leżanki i dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Drewniana leżanka u fizjoterapeuty – najważniejsze zalety

Stół do masażu musi być przede wszystkim meblem stabilnym, oferującym wygodną pozycję leżącą dla pacjenta ale też dobre pole do pracy dla samego fizjoterapeuty. Stół powinien wytrzymywać drgania i nacisk powstające podczas wykonywania masażu gwarantując pacjentowi komfort przez cały czas trwania zabiegu. Drewniane konstrukcje, które są niejednokrotnie solidniejsze niż stoły aluminiowe są w stanie zapewnić naprawdę dobre warunki do prowadzenia fizjoterapii.

Drewniane leżanki są dobrym wyposażeniem dla masażystów i fizjoterapeutów, którzy korzystają z nich wyłącznie stacjonarnie – oferują usługi w gabinecie bądź własnym domu i nie muszą ze stołem podróżować. Stoły drewniane są składane i mogą być przewożone, ale ze względu na swój ciężar i większą konstrukcję nie nadają się jako mebel przenośny. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że stoły drewniane będą mniej odporne na warunki pogodowe, więc ważne będzie dostosowanie warunków w gabinecie do jakości stołu – masaże na otwartym powietrzu będą wymuszały regularne chowanie stołu drewnianego do wewnątrz.

profesjonalna leżanka drewniana

Ważną zaletą drewnianych leżanek wykorzystywanych w fizjoterapii jest ich funkcjonalność. Pomimo pozornie prostszej konstrukcji, drewniane stoły w dalszym ciągu pozostawiają możliwość odpowiedniego ustawienia leżanki pod rodzaj wykonywanego masażu i potrzeby pacjenta, zapewniając wygodę leżenia i pracy fizjoterapeuty.

Zależnie od potrzeb mogą być poszerzone także o wyposażenie dodatkowe, takie jak dolna półka na akcesoria do masażu, wieszak na ręczniki czy dziurę na twarz w zagłówku leżanki zapewniającą lepsze warunki do masażu pleców.

Drewniane stoły do masażu a kwestia estetyki

Zdecydowaną zaletą drewnianych leżanek wykorzystywanych w różnego rodzaju gabinetach masażu i odnowy biologicznej jest ich estetyka. Drewniane stelaże naturalnie uzupełniają ciepły klimat wnętrza, podkreślając przyjazną atmosferę i wrażenie relaksu. Bez względu na to, czy będzie to gabinet masażu w SPA czy profesjonalny gabinet fizjoterapeutyczny, w połączeniu z subtelną aromaterapią i relaksująca muzyką drewniane stoły będą prezentowały się zdecydowanie lepiej niż stelaże aluminiowe.

Wybierając leżankę drewnianą można oczywiście w dalszym ciągu wybierać pomiędzy różnymi kolorami drewna oraz tapicerki, co lepiej dopasowuje wygląd stołu do pozostałych elementów wyposażenia gabinetu. Wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne tapicerka gwarantuje wieloletnie użytkowanie leżanki bez większych śladów użytkowania i pozwala na utrzymanie leżanki w czystości pomiędzy kolejnymi pacjentami.

Gdzie warto wykorzystać drewniane leżanki rehabilitacyjne?

Ze względu na specyfikę drewna, w tym możliwe trudności w jego czyszczeniu czy mniejszą odporność na warunki atmosferyczne, drewniane leżanki rehabilitacyjne poleca się przede wszystkim do stacjonarnych gabinetów fizjoterapii, masażu i rehabilitacji w których każdorazowe odkażanie całej konstrukcji leżanki nie będzie konieczne a stół będzie mógł stać stabilnie w jednej pozycji bez konieczności transportowania go. Drewniane stoły komponują się szczególnie dobrze z estetyką małych, przytulnych gabinetów rehabilitacyjnych w których pacjent może poczuć się zrelaksowany, ale jednocześnie pod opieką profesjonalisty. Stoły drewniane nie są mniej stabilne od stołów aluminiowych, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno podczas tradycyjnego masażu, jak i ćwiczeń fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych wykonywanych z pacjentem podczas wizyty.

Gabinet masażu to jedno z miejsc najczęściej wykorzystujących leżanki drewniane, ale ich funkcjonalność z powodzeniem sprawdzi się także w gabinetach rehabilitacyjnych, gabinetach kosmetycznych a nawet placówkach medycznych o ile sama konstrukcja stołu nie będzie narażona na częsty kontakt z bakteriami i płynami ustrojowymi, a więc i na konieczność częstego, dokładnego czyszczenia.

Comments are closed.