Kanał RSS: Artykuły
Szukaj na portalu:
Meble hotelowe – czym się wyróżniają?
Hotel powinien być uniwersalny, ponieważ stanowi wybór szerokiego spektrum typów klientów. Dlatego w przeciwieństwie do domowego, wnętrze powinno być stosunkowo neutralne. Najistotniejszym elementem każdego wnętrza są meble. To one nadają mu charakteru i decydują o tym, jak nasz hotel zostanie odebrany przez gości. Należy pamiętać, że meble są integralną częścią całej naszej identyfikacji. Pochylmy się więc nad najistotniejszymi cechami mebli hotelowych.
Stonowana kolorystyka
Bardzo istotną cechą pokoju hotelowego jest to, by pozwalał odpocząć po całym dniu zwiedzania miasta i okolic albo po męczących spotkaniach, konferencji. Dlatego jego kolorystyka powinna być przemyślana. Zaleca się barwy ziemi – beżowa, miodowa, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli pokoje dla naszych gości pomalujemy w jasnych odcieniach – bieli i szarości, świetnie spiszą się meble w odcieniach brązu lub innych korespondujących z barwą ścian. Harmonia pomiędzy pościelą, łóżkiem i pozostałymi meblami zapewni spokój ducha i neutralność, a to najważniejsze cechy, których goście oczekują od chwilowego domu, który dla nich tworzymy.
Różnorodność faktur i materiałów
Urządzenie pokoju hotelowego jest kosztowne, a wymagania gości często ambiwalentne, dlatego warto, by wnętrze było szykowne i eleganckie. Te cechy z uwagi na swoją uniwersalność pozwolą nam na stanięcie pośrodku wymagań przeważającej liczby gości. Warto przywiązać wagę do tworzyw z jakich zrobiono meble. Szczególny nacisk na tę kwestię kładzie Ilse Crawford – brytyjska projektantka wnętrz. Jej zdaniem wnętrza powinny być zmysłowe. Badania dowodzą, że mnogość faktur – faktura welurowego fotela, wykrochmalona pościel, wiklinowy stolik kawowy, dębowa ława – przyczyniają się do rozładowania napięć, a co za tym idzie – relaksu, który jest jednym z naczelnych wymagań naszych gości. Warto postawić na naturalne materiały, by pokój zamiast obcego i nieswojego, stał się przytulnym kątem dla strudzonego podróżnika.
Wytrzymałe materiały
Oprócz zadowolenia gości kolorami i fakturami istotne jest, by materiały wykorzystane w hotelu były wytrzymałe. Jest to aspekt nie tylko wizualny, ale też finansowy. Jeśli zainwestujemy w meble, które wytrzymają lata – zaoszczędzimy na usterkach i wymianach na kolejne meble. Należy mieć na uwadze, że goście zupełnie przypadkiem mogą zbyt mocno odstawić szklankę, położyć przedmiot zbyt ciężki na delikatny mebel. Dlatego warto postawić na solidność wykonania, np. wybierając producenta mebli hotelowych Furnimeb.
Funkcjonalność
Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest funkcjonalność mebli. Urządzając hotelowy pokój, hall, restaurację zastanówmy się, czego oczekujemy od tego miejsca. Czy goście mogą się w nim wygodnie rozsiąść z poranną gazetą, czy może chcemy, by w tym konkretnym miejscu pozostali tylko na chwilę. Duży, drewniany stół zachęci do rozmów i spotkań, a głęboki, miękki fotel sprawi, że nasz gość zapadnie się w nim z kawą i książką. Oprócz pojemnych szaf dla gości, którzy zostaną z nami na dłużej, komfortowego kompletu foteli kawowych, największego skupienia powinniśmy dokonać nad łóżkiem. Łóżko hotelowe to z pewnością mebel najsilniej eksploatowany. Silna rama, solidny materac – najlepiej podwójny, by w przypadku kłopotliwych zabrudzeń móc go wymienić nie ponosząc wysokich kosztów, to bardzo istotne kwestie, które należy przemyśleć.
Hotel, pensjonat to miejsca, wobec których goście stawiają wysokie wymagania. By im sprostać materiały przez nas wybrane powinny być atrakcyjne i wytrzymałe. Wybierając meble eleganckie, dopasujemy się do potrzeb wszystkich gości. Zwracając uwagę na funkcjonalność pomożemy gościom zorganizować czas. Dobrze zaprojektowany hotel, to taki w którym goście czują się swobodnie.