Kanał RSS: Artykuły

Matowa pomadka do ust – hit czy kit?

Matowa pomadka do ust – hit czy kit?

Piękne i zadbane usta to coś, o czym marzy wiele kobiet. Za pomocą odpowiednio dobranej pielęgnacji oraz odcieniu matowej pomadki usta mogą przyciągać uwagę oraz sprawić, że każda kobieta będzie czuła się doskonale zarówno we własnym, jak i czyimś towarzystwie.

Dobra pomadka będzie utrzymywała się przez wiele godzin na ustach, a także wolniej ścierała. Czy jednak matowe pomadki dalej są modne?

Matowe pomadki stały się popularne wiele lat temu za sprawą dobrych firm kosmetycznych, które oferowały trwałe szminki w dosyć niskiej cenie. Nic zatem dziwnego, że wiele kobiet bardzo szybko przekonało się do tego typu produktów, a aktualnie posiadają w swojej kosmetyczce kilka rodzajów oraz odcieni matowych pomadek.

Dlaczego matowe pomadki to hit współczesności? Kiedy warto pomalować nią usta i w jaki sposób to zrobić, aby utrzymała się ona na nich jak najdłużej?

Matowa pomadka – hit?

Pomadki matowe znajdują się w niemal każdej kobiecej kosmetyczne, stąd też popularność tego produktu rośnie z roku na rok. To właśnie z jej pomocą można stworzyć doskonały look makijażowi, a także podkreślić naturalną urodę każdej kobiety i nadać ustom niepowtarzalnego koloru. Zwłaszcza, że pomadka matowa w intensywnym odcieniu jest uważana za niezwykle odważny akcent w każdym makijażu.

Pomadki matowe pomimo upływu wielu lat w dalszym ciągu są popularne, co widać zwłaszcza w asortymentach popularnych firm kosmetycznych. Wynika to przede wszystkim z możliwości makijażowych, wykonanych matową pomadką. Do zalet tego typu produktu warto zaliczyć również jej trwałość, a także niesamowite wykończenie. Niezależnie od typu urody czy stylu ubierania się – pomadka matowa zawsze będzie idealnym wyborem.

Matowe pomadki – efektowne podkreślenie urody

pomadka

Nie ma lepszego sposobu na zaakcentowanie swojej urody niż dobrze dobrany odcień matowej pomadki. Z matowego wykończenia mogą korzystać zarówno posiadaczki wydatnych ust, które w ten sposób pragną zaakcentować ten atut swojej urody, jak i kobiety z węższymi ustami. W każdym z przypadków usta pomalowane matową pomadką będą przyciągały uwagę, a także sprawią, że każda kobieta poczuje się pewniej za każdym razem, kiedy nałoży ją na usta.

Czy matowe pomadki są jeszcze w modzie?

Pomimo upływu lat pomadki matowe w dalszym ciągu są jednym z najczęściej wybieranych produktów do makijażu. Nic w tym dziwnego, gdyż matowe wykończenie dodaje makijażowi elegancji, nawet w przypadku codziennych stylizacji. Dodatkowo matowe usta wydają się bardziej naturalne niż te muśnięte błyszczykiem, świecące. Wiele kobiet za pomocą matowych pomadek wydobywa również naturalną głębie koloru naturalnych ust, przez co stanowią one niepowtarzalny akcent make-upu.

Jak aplikować matową pomadkę?

Pomadka matowa doskonale prezentuje się na kobiecych ustach. Jednocześnie należy pamiętać zarówno o odpowiedniej pielęgnacji tej strefy, jaki i praktycznych sposobach aplikacji pomadki matowej tak, aby prezentowała się na ustach nienagannie i była trwała.

Przed pierwszą aplikacją w ciągu dnia warto zrobić szybki pilling ust, aby zetrzeć martwy naskórek. Następnie należy nawilżyć usta balsamem, aby były one miękkie, a sama aplikacja pomadki przebiegła bez konieczności wykonywania poprawek. Dodatkowo pomadka nałożona na gładkie i wypielęgnowane usta będzie trzymała się zdecydowanie lepiej.

Matowe pomadki mają niestety tendencję do podkreślania suchych skórek na ustach, dlatego osoba, która zaniedbała pielęgnację ust, nie będzie mogła cieszyć się pięknym efektem przez wiele godzin.

Aby przedłużyć trwałość matowej pomadki do ust, warto ją nakładać na usta obrysowane konturówką w tym samym kolorze, a wcześniej pokryć wargi małą ilością podkładu czy korektora. Wtedy też pomadka będzie lepiej trzymała się ust, nawet podczas jedzenia. Wielu makijażystów poleca również kupowanie jedynie pomadek dobrych i sprawdzonych firm, gdyż to one trzymają się na ustach przez wiele godzin bez konieczności wykonywania poprawek.

Obecnie pomadki matowe mają przewagę nad innego typu pomadkami, zwłaszcza szminkami w kremie. Wynika to przede wszystkim ze stosunku trwałości i ceny do jakości, gdzie szala zwycięstwa przechyla się właśnie na stronę pomadek matowych. Dlatego jeśli zastanawiasz się jaką pomadkę wybrać, warto zdecydować się na matową.

Comments are closed.