Kanał RSS: Artykuły

Kupując kosze na psie odchody

Kupując kosze na psie odchody

Kosze na psie odchody – dlaczego warto je stawiać

Wiele osób posiadających czworonożnego przyjaciela ma świadomość tego, że po swoim psie trzeba sprzątać. Zwłaszcza w miejscach publicznych, co nie powinno sprawiać żadnego problemu ze względu na prawie wszechobecne kosze na psie odchody. Niestety jak pokazuje życie nie wszyscy wiedzą do czego owe pojemniki służą. Są osoby, które biorą je za zwykły śmietnik (niecelowo), ale są też tacy, których zdaniem kosz na psie kupy to miejsce, do którego jak najbardziej można wyrzucać również inne śmieci (te osoby robią to niestety celowo). Oprócz tego są też tacy, którzy mają je całkowicie za nic (mowa tu o właścicielach psów) i w żadnym wypadku nie mają zamiaru kupy zwierzęcia podnosić i wyrzucać. Są jednak też zatroskani obywatele o wspólne środowisko, którzy rzeczywiście dbają o to, by żadna nieczystość nie pozostała nigdzie na ziemi.

W ich głowach kiełkuje inny problem dotyczący tego, czy jeśli w pobliżu nie znajdują się żadne kosze na psie odchody, to czy można je wyrzucić do zwykłego śmietnika? Zdania są podzielone, ponieważ jest spora grupa osób, które twierdzą, że to gdzie się psią kupę wyrzuci nie ma większego znaczenia, dlatego można ją również wrzucać do śmietnika na odpady zmieszane (bo przecież do odpadów taką pozostałość po psie można śmiało zaliczyć). Są też tacy (głównie specjaliści), którzy przekonują, że takie zachowanie jest nieodpowiednie. Dlaczego? Tego do końca nie wiadomo, być może chodzi o to, żeby kosze na psie kupy nie stały puste, dlatego warto je odpowiednią zawartością wypełniać. W każdym razie koszy na psie kupy jest coraz więcej, teraz wystarczy z nich korzystać.kosze na psie odchody

Dylematy właścicieli psów

Tylko pozostaje jeszcze zadać pytanie: czy naprawdę jest sens rozkładania dodatkowych śmietników na takie „specjalne” zawartości? Za granicami Polski takich koszy zwyczajnie nie ma, więc wydaje się, że to polski wymysł. A dlaczego? Być może to miało posłużyć, jako taka minimalna zachęta do tego, by schylić się i wyrzucić pozostałość po swoim psie? Wydaje się, że jednak nie warto inwestować w tak dużą liczbę koszy na psie odchody, ponieważ właściciele psów, jeśli owego pojemnika nie mają w zasięgu wzroku trochę zaczynają głupieć. Wariactwo to objawia się tym, że nie za bardzo wiedzą co zrobić z kupą zwierzęcia, gdy w pobliżu wyłącznie jest kubeł na odpady zmieszane. Wyrzucić czy nieść?

Zazwyczaj w takiej sytuacji właściciel po prostu rezygnuje ze sprzątania. Czy zatem nie lepiej by było zainwestować w podajniki na woreczki na psie nieczystości? Wielu właścicieli zapomina zaopatrzyć się w worek przed wyjściem na spacer, a potem za bardzo nie ma jak wyrzucić to co pies pozostawił na trawniku. Aby nie stawiać takich osób w niezręcznej sytuacji warto w kluczowych miejscach miejskich porozstawiać takie woreczki. Może to okazałoby się być kluczem do sukcesu, ponieważ nie przez brak chęci ludzie nie sprzątają po swoim psie, ale raczej z braku odpowiedniego sprzętu do tego, by móc bezpiecznie (bez ryzyka pobrudzenia się) kupę podnieść i wrzucić do specjalnie przeznaczonego na ten cel kosza.

Comments are closed.