Kanał RSS: Artykuły

Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania miodu

Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania miodu

Współczesna nauka jest zdania, że wiele historycznych roszczeń, o tym, że miód może być stosowany w medycynie rzeczywiście może być prawdą. W Biblii (Starego Testamentu), król Salomon powiedział: „Mój synu, powinieneś jeść miód, bo jest dobry”, a istnieje wiele powodów, dla których jedzenie miodu może być dla nas dobre.

Miodowe plastry

Odnotowano wiele przypadków, w których wykorzystywano miód jako swojego rodzaju plastry gojące rany.

Zapalenie żołądka i jelit

Badania kliniczne potwierdzają przypadki, w których używano zmodyfikowanego miodu u dzieci i niemowląt do leczenia żołądka i jelit. Celem leczenia były przypadki mające pomóc określić wpływ miodu na czas trwania ostrej biegunki oraz jako substytut glukozy podczas nawadniania organizmu.

Testy okazały się pozytywne, i miód rzeczywiście miał wpływ na skrócenie czasu trwania biegunki bakteryjnej u niemowląt oraz małych dzieci.

Gojenie ran i oparzeń

Odnotowano kilka przypadków, w których ludzie zgłaszali pozytywne efekty w leczeniu ran miodem. Warto tutaj nadmienić, że w odnotowanych przypadkach działa jego zastosowanie miejscowo czyli bezpośrednio na rany. Wówczas miód może posiadać właściwości lecznicze. Jest to oczywiście lepszy sposób niż doustne zażywanie antybiotyków, które mają ogromny wpływ na chociażby naszą wątrobę.

Miód może być również w stanie pomóc leczyć oparzenia, jak twierdzą naukowcy badający tę teorię „aktualne miód jest tańszy niż inne środki, zwłaszcza doustne antybiotyki, które są używane bardzo często i mogą mieć inne, szkodliwe skutki uboczne.

Szukasz producenta sprzętu pszczelarskiego? Sprawdź ofertę Ślusarstwo Pietrzak.

Comments are closed.