Kanał RSS: Artykuły

Klinika ortopedyczna

Jedną z podstawowych czynności w życiu człowieka jest ruch. Za jego pomocą ludzie poruszają się z miejsca na miejsce, wykonują pracę, uprawiają aktywnie sport czy zachowują zdrowy tryb życia.

Osoba, która ma widoczne problemy z poruszaniem się lub wcale nie może tego robić często odizolowana jest ze społeczeństwa lub ma problemy z funkcjonowaniem w wielu aspektach życia. Z pomocą przychodzą ortopedzi. Lekarze, którzy są specjalistami w dziedzinie nazwanej ortopedią leczą pacjentów, którzy mają trudności związane z częściowym brakiem aktywności narządów ruchu.
Ortopeda bada swojego pacjenta i analizuje czy powstałe wady są czasowe czy stałe, po czym sugeruje pasujące leczenie. Poza leczeniem narządów ruchu ortopeda pomaga w leczeniu układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń. Częstym problemem, z którym zgłaszają się chorzy do lekarzy ortopeda Wrocław są skrzywienia kręgosłupa, w tym:

  1. lordoza (jest to wygięcie do przodu w odcinku szyjnym i 6453_an_operating_surgeon_lędźwiowym)
  2. kifoza (wygięcie do tyłu w odcinku piersiowym)
  3. skolioza (wygięcie w bok)

Diagnoza lekarza specjalizującego się w ortopedii oraz leczenie są ważne dla pacjentów, trzeba im poświęcić pewien czas by prawidłowo wyleczyć skutki uszkodzeń. Słaba kontrola lekarska oraz samowolne dobieranie leczenia może doprowadzić do pogłębienia wad lub np. złych zrośnięć kości.