Kanał RSS: Artykuły
Szukaj na portalu:
Jak wygląda proces przygotowania animacji 3d?
Animacje nie zamykają się dzisiaj już tylko w kolorowym świecie bajek. Przebojem wchodzą one również w inne branże, np. związane z projektowaniem wnętrz.
Klienci chcą jeszcze przed urządzeniem pomieszczeń zobaczyć, jaki będzie ostateczny efekt pracy. I to właśnie możemy im zaoferować dzięki trójwymiarowym animacjom. Czy ciekawi Cię, jak wygląda proces jej powstawania?
Schemat powstawania animacji 3D
Etap przygotowań
- Informacje
Aby stworzyć dokładną, jak najlepiej odzwierciedlającą rzeczywistość animację, potrzebne są szczegółowe informacje na temat obiektu. Najczęściej jest to plan budynku z wymiarami i z zastosowanymi w nim materiałami. Doskonałym rozwiązaniem jest dołączenie także zdjęć i dokładnych rysunków. Na podstawie tych informacji powstaje scenariusz.
- Modelowanie i scenografiaJest to najdłuższa i najważniejsza część projektu, podczas której za pomocą specjalistycznych programów do grafiki komputerowej tworzymy trójwymiarowe obiekty. Czas trwania prac w dużej mierze zależy od tego, czy mamy do czynienia z animacją statyczną (tylko ruch kamery), czy też dynamiczną (poruszają się również animowane obiekty).
- Dobór tekstur
Aby nadać obiektom realnego wyglądu, dobieramy teksturę, kolorystykę i oświetlenie. Liczą się takie aspekty, jak przezroczystość poszczególnych obiektów, czy też tzw. współczynnik załamania światła i stworzenie poszczególnych scen. Na tym etapie możliwa jest tzw. prewizualizacja oddawana do oceny klienta.
Animacja poglądowa
Jest to etap tworzenia pierwszej wersji animacji, w której klient ma możliwość wniesienia uwag dotyczących wyglądu najważniejszych obiektów. Dopracowywany jest tzw. timing, a także opisy poglądowe.
Praca nad detalami
Gdy najważniejsze obiekty są już gotowe, rozpoczyna się współpraca z klientem odnośnie detali. Jeśli chodzi np. o aranżację pomieszczenia, istotny jest dobór poszczególnych elementów i dekoracji, które finalnie mają się w nim znaleźć. Po ich wybraniu klient wyraża akceptację.
Renderowanie
W najkrótszych słowach jest to etap, w którym zaczyna się właściwy proces tworzenia animacji. Polega on na analizie poszczególnych scen i tworzeniu ich dwuwymiarowych wersji w formie statycznej lub animowanej w celu utworzenia obrazu ostatecznego.
Postprodukcja animacji
Jest to czas na dodanie efektów specjalnych, obejmujących m.in. poprawki w kolorach (określane również czasem jako grading), dodawany jest też lektor i podkład dźwiękowy. Wszystko to ma na celu zbudować odpowiedni nastrój, dzięki któremu Twój produkt będzie mógł zostać zaprezentowany od jak najlepszej strony. Po dodaniu wszystkich efektów pozostaje już zmontowanie całego materiału i konwersja na plik video.
Publikacja projektu
Jest ostatnim etapem, na którym studia projektowe przekazują swoim klientom gotowy plik. Dokładane jest maksimum starań, aby wygenerowane projekty były jak najwyższej jakości.
Tworzenie animacji 3D – powierz swój projekt najlepszym!
Wiemy, że ludzie nie kupują planu budynku, projektu nowej technologii ani opisu podanego przez sprzedawcę. Oni kupują realny obiekt, który Ty dzięki firmie zajmującej się tworzeniem animacji 3d we Wrocławiu możesz sprzedaż szybciej!
Serdecznie zapraszamy Cię na stronę firmy theframe.pl, na której możesz zapoznać się z naszym portfolio i na własnej skórze doświadczyć zachwytu, jaki odczują Twoi klienci, gdy zaprezentujesz im wykonaną przez nas animację.