Kanał RSS: Artykuły

Firany czy puste okna

Firany czy puste okna

Każde młode małżeństwo marzy o tym, by jak najszybciej przeprowadzić się do własnego lokum, aby móc je urządzić po swojemu. Wtedy będą mogli zawiesić w oknach firany, ustawić meble, jak tylko im się będzie podobało. Czy warto wieszać firany do kuchni, czy może zastanowić się nad inną opcją?

Popularność i zalety firan

To, że firany w salonie muszą znaleźć się obowiązkowo, wie chyba każdy. Bez nich dzienny pokój (ale również każdy inny) byłby mało przytulny. Co takiego jest w materiałach, że ludzie tak chętnie po nie sięgają? Dzieje się tak, ponieważ firany w większości przypadków są niezwykle strojne. Wnętrze wypełnione przepiękną tkaniną wygląda bardzo elegancko.

firany

Poza tym ich cechą jest nie tylko piękny wygląd, ale i funkcjonalność. Firany znane są ze swojej podstawowej roli – czyli przyciemniania pokoju. Z racji tego, iż zasłaniają one całą powierzchnię okna, mogą nam one zapewnić prywatność. Poza tym ich przepuszczalność powietrza jest niezwykle duża. Oznacza to tyle, że chcąc wywietrzyć mieszkanie nie ma konieczności odsuwania firan na bok, by powietrze z dworu miało lepszy przepływ.

Nie każdy może się z tym zgodzić, ale firany do salonu to naprawdę dobry pomysł. Ocieplą one całe wnętrze. W cieplejsze dni, firany są pewnego rodzaju barierą, ponieważ zatrzymują one pył z ulicy, który mógłby wpaść do mieszkania, ale także powstrzymują wszelkie owady latające przed wpadnięciem do środka.

Osoby, które od razu chciałyby orzec, że ich okno jest niestandardowego kształtu, wielkości, więc nie ma możliwości zakupienia odpowiednich firan można od razu odpowiedzieć, że są w dużym błędzie, ponieważ jest możliwość zamówienia firan na wymiar. Dzięki tej opcji można wybrać odpowiednią ozdobę okienną do każdego wnętrza.

firana

Firany gotowe

W większości przypadków, możemy zaopatrzyć się w gotowe firany. Mamy możliwość wybrać konkretne modele o danych wymiarach i dopasować je do stylu naszych wnętrz. Dodatkowo MyKaliad zapewnia nam szeroki wybór również wśród barw i wzornictwa.

Nic więc dziwnego, że częstym wyborem klientów jest zamówienie gotowych firany. Dzięki szerokiemu wyboru na MyKaliad właściwie można być pewnym, że znajdzie się odpowiednią firanę do swojego mieszkania. Znaleźć można wiele pięknych firan do salonu czy firanek do kuchni.

Do salonu idealne będą firanki makarony spaghetti –  są bardzo popularne ostatnimi czasy – i nic dziwnego! Do kuchni zaś pięknie będą pasowały firanki krótkie na przelotkach. Wiele gospodyń się na nie decyduje, ponieważ są idealnym dodatkiem do ozdobienia wnętrza.

To, jaki typ firan wybierzemy, jest zależny w największym stopniu od wielkości naszych okien oraz od oferty danej firmy. Warto mieć na uwadze to, iż firany są projektowane z myślą o danym pomieszczeniu i wystroju. To może nam ułatwić ustrajanie domu.

Comments are closed.