Kanał RSS: Artykuły

Drzwi drewniane w domu – jak wybrać

Drzwi drewniane w domu – jak wybrać

Budując dom musimy dokonać wyboru wielu materiałów budowlanych. Jest to ważne, nie chcemy przecież wprowadzania ciągłych poprawek. Tak może się stać, jeżeli materiały wykorzystane w trakcie budowy nie będą dobrej, jakości. Tu z pomocą przychodzi nam firma budowlana, która doradzi odpowiednie rozwiązanie.

Nieco inaczej jest w przypadku wykończeń. Żeby zaoszczędzić możemy samodzielnie zająć się podjazdem. W tym miejscu sami musimy wybrać właściwy materiał. Podobnie jest z drzwiami zewnętrznymi. Zakup drzwi można sobie ułatwić, kierując się kilkoma zasadami.

Bezpieczne i trwałe drzwi wewnętrzne

Na samym początku trzeba się upewnić, czy faktycznie wybraliśmy drzwi zewnętrzne. Są też przecież odmiany wewnętrzne. Oczywiście można zamontować, lecz nie będą trwałe na warunki atmosferyczne i nie zagwarantują ochrony przed włamaniem.

  • Podstawowym rodzajem materiału, wykorzystywanym do produkcji drzwi jest drewno. Jest bardzo wytrzymałe, charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną. Występuje w wielu odmianach.
  • Równie dobrą wytrzymałość wykazują płyty drewnopodobne. Są bardzo trwałe i odporne na pękanie.
  • PCV powszechnie kojarzone z oknami, jest też wykorzystywane do produkcji drzwi. Zaletą modeli z tego tworzywa jest energooszczędność i dobra izolacja od dźwięków na zewnątrz.
  • Popularne są też drzwi antywłamaniowe. Powstają z aluminium lub stali.

Doskonałej jakości drzwi drewniane Halupczok to oferta skierowana do tych, którzy cenią sobie ciepły wygląd drewna oraz jego solidność, a przy tym – oryginalne projekty i nowoczesne rozwiązania.

Wszystkie z wymienionych rodzajów drzwi możemy dostosować do naszych potrzeb i zasobności portfela. Każde tworzywo odznacza się wytrzymałością na warunki atmosferyczne.

drzwi drewniane Wrocław

Oryginalne przeszklone drzwi prezentują się bardzo elegancko.

Drzwi zewnętrzne z okienkiem

Wśród drzwi zewnętrznych możemy znaleźć modele przeszklone. Sprawdzą się bardzo dobrze, również w przedsionkach. Na pierwszy rzut oka, możemy odnieść wrażenie, że szyby mogą zmniejszyć bezpieczeństwo. Po wyglądzie sądzimy, że są bardziej podatne na uszkodzenia i włamywacze łatwiej się przez nie przedostaną. Na szczęście jest to tylko wrażenie. Szyby w drzwiach montuje się głęboko w konstrukcję skrzydła. Nie ma możliwości ich by je podważyć lub wypchnąć. Szyby produkowane są ze specjalnie wzmacnianego szkła. Dzięki temu są znacznie bardziej odporne na włamanie. Obie wersje, klasyczna i przeszklona, gwarantują nam takie samo bezpieczeństwo.

Zakup drzwi wymaga poważnego zastanowienia się. Wybrany produkt musi spełniać kilka ważnych zadań. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, a więc drzwi powinny być odporne na działania włamywaczy. Kolejnym ważnym czynnikiem jest odporność na warunki atmosferyczne. Wilgoć, niskie temperatury, wiatr i inne zjawiska pogodowe nie mogą negatywnie wpływać na stan skrzydła. Ważna jest też termoizolacja, szczególnie w sezonie grzewczym. Szczelne drzwi nie wpuszczą chłodnego powietrza i zatrzymają ciepłe wewnątrz. Dzięki temu obniżymy rachunki za ogrzewanie. Bardzo ważna jest też estetyka. Drzwi powinny pasować do bryły domu oraz reszty otoczenia. Tu na szczęście mamy do wyboru wiele kolorów i wzorów.

Comments are closed.