Kanał RSS: Artykuły

Dopasuj kasę fiskalną do swoich potrzeb

Dopasuj kasę fiskalną do swoich potrzeb

Najnowsze kasy fiskalne mogą pochwalić się posiadaniem rozmaitych funkcji, które pozwalają zarówno ewidencjować sprzedaż, a także czynią prostszym zarządzanie firmą. Współczesne urządzenia, które możemy nabyć z pewnością usprawniają obsługę klienta, zmniejszają ilość czasu poświęcaną na remanent a także pozwalają w pełni kontrolować pracę sprzedawcy przy kasie oraz pomagają w kontroli zasobów magazynowych.

Nowoczesne kasy fiskalne – podstawowy podział

Wiele modeli kas fiskalnych charakteryzuje się bardzo wysoką funkcjonalnością. Dzięki niej mogą być połączone z wieloma urządzeniami, takimi jak czytnikami kodów kreskowych, czytnikiem kart magnetycznych czy też chipowych, terminalem płatniczym, wagą, pozostałymi kasami, a nawet z komputerem.

Kasy fiskalne to wbrew pozorom skomplikowane urządzenia elektroniczne, które z jednej strony mogą pochwalić się posiadaniem złożonej, zaawansowanej konstrukcji, z drugiej zaś posiadaniem funkcji czyniących sprzedaż łatwiejszą oraz umożliwiających w pełni profesjonalną obsługę klienta. Sprzedaż kas fiskalnych we Wrocławiu to gwarancja dobrego wyboru.

Kasy fiskalne można podzielić na dwie podstawowe grupy. Są to kasy ERC (Electronic Cash Register) oraz kasy POS, niekiedy nazywane kasami komputerowymi (Electronic Point of Sale).

Obydwie grupy kas różnią się od siebie innymi możliwościami, które są ściśle powiązane z ich właściwościami technicznymi.

Kasy fiskalne ERC

Zacznijmy od kas ERC. W skrócie, kasy ERC, porównując je do kas POS, posiadają stosunkowo niewielkie możliwości rozbudowy, skończoną pamięć oraz ograniczone oprogramowanie które jest zainstalowane permanentnie, nie ma możliwości jego zmiany czy też modyfikacji. Pamięć RAM tego rodzaju kas wynosi od 1 do 8 MB. Po paru latach, najczęściej pięciu, jest ona już całkowicie zapełniona – można wtedy kupić nową kasę fiskalną albo jedynie zakupić nowy moduł fiskalny.

W kasie ERC nie ma możliwości sprzedawania za pomocą aplikacji komputerowej, co oznacza, że taka kasa wymaga bezpośredniej obsługi. Do grupy kas ERC należą kasy przenośne, kasy jednostanowiskowe oraz kasy systemowe.

sprzedaż kas fiskalnych Wrocław

Kasa fiskalna POS to nowoczesne urządzenie, zapewniające wygodną obsługę.

Kasy fiskalne POS

Kasy POS stanowią najbardziej zaawansowaną pod względem technologicznym grupę kas fiskalnych. W zasadzie, bliżej im już do komputerów niż do kas. Można powiedzieć, że są to komputery specjalnie przystosowane do zapisywania obrotów oraz do podejmowania różnych czynności powiązanych z magazynowaniem towaru oraz z ich sprzedawaniem.

Najprostszą postacią kasy POS jest następująca konfiguracja, w skład której wchodzi komputer, drukarka fiskalna do drukowania paragonów, klawiatura a także monitor (bardzo często dotykowy, rzadziej standardowy). Zaletą tego rodzaju kas jest możliwość podpięcia do nich bardzo wielu urządzeń peryferyjnych, takich jak czytniki kart magnetycznych, terminali płatniczych, czy też wag elektronicznych. Można więc powiedzieć, że najważniejszą zaletą kas fiskalnych typu POS jest jest uniwersalność. Możemy wymienić oprogramowanie w takiej kasie, rozbudować pamięć RAM a nawet zainstalować bardziej wydajny procesor – w skrócie, mamy możliwość wręcz dowolnej konfiguracji takiego urządzenia.

Comments are closed.