Kanał RSS: Artykuły

Dlaczego warto zainwestować w śpiworek do wózka dla dziecka?

Dlaczego warto zainwestować w śpiworek do wózka dla dziecka?

Zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dziecka jest zadaniem rodziców. Dla młodej mamy i taty może być to trudne. Muszą bowiem na początku przyswoić sobie ogromną wiedzę na temat jego pielęgnacji: karmienia, usypiania i ubierania. Muszą nauczyć się również rozpoznawać potrzeby malucha. Jednym z wyzwań dla młodych rodziców jest odpowiednie ubieranie noworodka, aby go nie przegrzewać, ale też nadmiernie nie wychładzać. W tym pomocny może być śpiworek do wózka, który ma zapewnić komfort spaceru zarówno mamie, jak i maluchowi. Ważne, żeby dziecko nie budziło się z powodu nadmiernego wychłodzenia. Czy śpiworek do wózka jest dobrym rozwiązaniem?

Śpiworek do wózka jest idealnym rozwiązaniem na spacery z maluchem, ponieważ zapewnia mu utrzymanie odpowiedniej temperatury, szczególnie w chłodne dni. Jest on zdecydowanie wygodniejszy niż tradycyjny kocyk. Warto więc wydać pieniądze na śpiworek do wózka, ponieważ nie będzie to zbędny wydatek. Przełoży się on na bezpieczeństwo maluszka.

Zalety śpiworków do wózka

Najważniejszą zaletą śpiworków do wózka jest ich konstrukcja, uniemożliwiająca dziecku zdjęcie go z siebie podczas spaceru, przy wykonywaniu gwałtownych ruchów nogami i rękami. To pozwala zachować stałą i odpowiednią dla dziecka temperaturę w śpiworku. Dzięki niej maluch nie będzie się budził z powodu zimna i wychłodzenia organizmu. Mama nie musi martwić się w trakcie relaksującego również dla niej spaceru, że maluch się przeziębi i nieustannie go kontrolować. Kolejną zaletą śpiworka do wózka jest to, że nie ma jakichkolwiek możliwości stworzenia sytuacji zagrożenia życia dziecka z powodu owinięcia się materiału wokół szyi, czy naciągnięcia go na głowę. Zaletą produktu jest również to, że może być wykorzystywany nie tylko podczas spacerów, ale również do łóżeczka. Jest wygodny w zakładaniu, w sposób nieskomplikowany możemy w nim umieścić dziecko i wyjąć je po spacerze, tym bardziej, że maluch może jeszcze smacznie spać.

Wady śpiworków do wózka

Podstawową wadą śpiworków do wózka jest brak swobody ruchów wykonywanych przez dziecko w trakcie spaceru. Może to budzić niezadowolenie  nieco starszych dzieci, które nie przesypiają już wyjść z mamą i są ciekawe świata. Nie jest to dużym problemem w przypadku niemowląt, które z reguły śpią w trakcie spaceru. Natomiast nieco starsze dzieci źle znoszą ograniczenia swobody ruchów i brak możliwości wiercenia się w wózku. Wtedy lepszym rozwiązaniem może okazać się kocyk.

dziecko w śpiworku do wózka

Jak wybrać śpiworek do wózka?

Najważniejszą kwestią przy zakupie śpiworka jest sprawdzenie, czy produkt posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia pozostaje również materiał, z jakiego został uszyty. Nie może on podrażniać delikatnej skóry niemowlęcia i wywoływać reakcji alergicznych. Powinien być łatwy w praniu i utrzymaniu czystości. Najczęściej śpiworki szyje się z naturalnych materiałów przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka. Są to zazwyczaj bawełna lub welur, które są ciepłe i przyjemne w dotyku oraz delikatne dla skóry. Pomimo częstego prania nie niszczą się i nie zmieniają kolorów, co gwarantuje długi okres użytkowania. Ważna sprawą przy wyborze śpiworka jest fakt, że z reguły przeznaczony jest do stosowania w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny, kiedy jest zimno, ponieważ uszyty jest z ocieplanych materiałów.

Rozmiar śpiworka do wózka – czym się kierować?

Śpiworek do wózka powinien być dopasowany do jego rozmiaru, głównie chodzi o długość. Nie należy wybierać zbyt dużego, bo nie będzie spełniał swojej roli utrzymywania ciepła i chronienia malucha przed zimnem. Lepszym wyborem jest produkt dopasowany do rozmiaru nie tylko wózka, ale również dziecka. Jeśli wyrośnie ono ze śpiworka, lepiej odsprzedać go i kupić nieco większy, niż od razu decydować się na kupno zbyt dużego. W za małym dziecko po prostu może nie chcieć spać.

 

Comments are closed.