Kanał RSS: Artykuły

Dieta pudełkowa dla każdego – przegląd diet

Dieta pudełkowa dla każdego – przegląd diet

Catering dietetyczny to coraz bardziej popularna opcja dla wielu osób. Od kilku lat, na rynku rozwijają się firmy, które oferują przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków oraz ich dowóz do naszego domu czy miejsca pracy. Dieta pudełkowa jest ofertą kierowaną do tych osób, które szczególnie cenią sobie zdrowe odżywianie. Często, decydujemy się na zamówienie diety pudełkowej, jeśli chcemy schudnąć lub poprawić stan zdrowia naszego organizmu.

Posiłki, jakie zawierają się w cateringu dietetycznym, są bogate w witaminy oraz substancje odżywcze. Dzięki temu, możemy liczyć na kilka zdrowych posiłków każdego dnia. W zależności od naszych potrzeb, dobieramy diety w taki sposób, by posiłki nam przede wszystkim smakowały. Jest to kluczowa kwestia – jedzenie ma nam sprawiać przyjemność. Dlatego firmy, które zajmują się przygotowywaniem diet, oferują więcej niż kilka wariantów. Dzięki temu, każdy z nas może skorzystać z oferty. Dodatkowo, jedzenie dietetyczne z dowozem są przeznaczone nie tylko dla osób chcących ograniczyć kalorie. Z cateringu dietetycznego korzystają również weganie, wegetarianie oraz osoby uczulone na laktozę/ gluten.

Rodzaje diety pudełkowej

Firmy oferujące catering dietetyczny dbają o to, by oferta była szczególnie różnorodna i żeby zapewniała wybór każdemu. Każdy posiłek, jaki znajduje się w diecie, jest ustalany przez dietetyka. Osoba wykonująca ten zawód, doskonale zna tabele kalorii poszczególnych produktów i wie, w jaki sposób można łączyć konkretne produkty spożywcze.

Składniki, jakie są stosowane do przyrządzania wszystkich dań, cechują się najwyższą jakością. Klienci mogą więc liczyć na smaczne i zdrowe posiłki oraz odpowiednio zbilansowaną dietę, dzięki selektywnemu doborowi składników. Jaki produkty spożywcze znajdują się w poszczególnych rodzajach diet?

Dieta standardowa może być przeznaczona dla osób, którym zależy na poprawie wyglądu i utrzymać prawidłową masę ciała. Może ona zawierać taki produkty, jak ryby oraz mięso, warzywa i owoce czy strączki. Dieta tego typu może być dostępna w kilku opcjach, jeśli chodzi o ilość kalorii. Dużą popularnością cieszą się diety przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie. Posiłki są bogate w węglowodany łożone i białka. Dzięki tej diecie, każdy sportowiec ma szansę na polepszenie regeneracji po wizycie na siłowni.

Dieta

Dieta pudełkowa dla wymagających

Firmy cateringowe oferują również swoje usługi dla osób, które o wiele uważniej muszą dobierać składniki. Z oferty diety pudełkowej korzystają weganie, wegetarianie i alergicy. Dietę pudełkową można zamówić również dla dziecka.

Dieta dla wegan nie zawiera żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie ma w niej mięsa, nabiału, jaj czy ryb. Składniki takiej diety to przede wszystkim owocach i warzywach, roślinach strączkowych, pestkach i orzechach. Dieta pudełkowa dla najmłodszych z kolei zawiera delikatniejsze składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju dzieci.

Warto wspomnieć o diecie bezglutenowej. Jej skład zapewnia zdrowe odżywianie. Jest to opcja dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą wykluczyć gluten ze swojej diety. W posiłkach tego typu nie ma produktów z zawartością pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta czy pszenżyta. Każdy pojedynczy produkt, jaki został użyty w diecie, jest produktem certyfikowany. Dzięki temu, każda uczulona osoba może liczyć na zdrowe, smaczne i zbilansowane posiłki bez obaw.

Na terenie Krakowa i w okolicach, działa firma My Fit Box, która oferuje przygotowywanie zdrowej diety pudełkowej.

Comments are closed.