Kanał RSS: Artykuły

Czy warto kupić lakier do włosów?

Czy warto kupić lakier do włosów?

W Polsce powstaje coraz więcej salonów fryzjerskich. Nawet po kilka spotkać ich można na każdym większym osiedlu. Właściwie w każdym z nich zdarza się ruch i duża ilość klientów. Bywają jednakże takie miejsca do których klienci wracają dużo chętniej, niż do innych. Właściciele tych mniej chętnie odwiedzanych zastanawiają się czasami, z czego może wynikać taka sytuacja i czy jest to ich wina.

Sprzęt fryzjerski z najwyższej półki

Jak pokazuje doświadczenie i przykłady, bywa różnie. Czasami faktycznie to, że klienci nie wracają do danego salonu fryzjerskiego wynika właśnie z tego, że sam fryzjer nie spełnia ich oczekiwań. Najczęściej bywają to panie w średnim wieku, które nie dokształcają się od wielu lat. Udaje im się otworzyć swoje własne salony fryzjerskie i wydaje im się, że stare klientki będą w stanie je utrzymać na tym trudnym rynku.

Niestety fach fryzjerski wymaga ciągłego dokształcania się. Jeżeli ktoś chce pozostać na rynku rozpoznawanym, koniecznie musi brać udział w licznych kursach i szkoleniach organizowanych na terenie całej Polski. Co prawda, sporo to kosztuje, ale klienci bardzo doceniają, kiedy fryzjer zna najnowsze techniki strzyżenia i jest w stanie im zaproponować fryzurę, która jest modna i się podoba.

Kolejną przyczyną braku powodzenia niektórych salonów fryzjerskich, mogą być kosmetyki. Stosowane specyfiki w takim miejscu, takie jak lakier do włosów, szampon, odżywka do włosów, czy też pianka, guma lub pasta, powinny być profesjonalne i najwyższej jakości. Lakier oraz inne preparaty możecie nabyć tutaj: http://www.vitalitys.eu/pl/57-lakier-do-wlosow. Nie można farbować klientom włosów najtańszymi specyfikami ze zwykłej drogerii, ponieważ to potrafią oni sami zrobić w zaciszu swojego domu. Chodzi o to, aby zachwycić klienta wyglądem jego włosów, ich kolorem, gęstością, puszystością, blaskiem i zapachem. Wiele firm oferuje obecnie kosmetyki przeznaczone do profesjonalnego użytku. Są one oczywiście dużo droższe, ale bywają naprawdę warte swojej ceny. Nie należy oszczędzać na kosmetykach, z których się korzysta, ponieważ może to skutkować tym, że klienci odsuną się i odejdą do konkurencji.

lakier włosy

Co musi znaleźć się w salonie?

Braku powodzenia wśród klientów danego salonu fryzjerskiego, może być po prostu jego wystrój. Nie każdy fryzjer, czy też właściciel takiego miejsca zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest wygląd salonu. Kobiety przychodzą tam bowiem, żeby tam odpocząć od codziennych trosk i choć przez chwilę się zrelaksować. Powinno być więc tam czysto, przyjemnie i schludnie. Niedopuszczalny jest brud i bałagan. Czystość jest podstawą. Świadczy również o tym, czy używane nożyczki i maszynki są także czyste i odpowiednio dezynfekowane. Najlepiej, jeżeli w salonie używa się także papierowych ręczników, a nie tradycyjnych, bawełnianych.

W salonie powinno się także używać jednorazowych rękawiczek i pelerynek. Dzięki temu dużo łatwiej jest zachować czystość. Każdy fryzjer powinien na bieżąco sprzątać i zamiatać włosy, które opadają na ziemię. Nie wolno dopuścić do tego, żeby klient musiał skakać nad kępkami porozrzucanych włosów. Świadczy to bardzo negatywnie o całym salonie fryzjerskim i jego czystości warto również zadbać o odpowiednią atmosferę, oświetlenie, czy relaksacyjną muzykę.

Comments are closed.