Kanał RSS: Artykuły

Czy można kupić smartfona za 500 złotych?

Czy można kupić smartfona za 500 złotych?

Odpowiedź na to pytanie możemy zawrzeć już w pierwszym zdaniu – naturalnie, można kupić smartfona za 500 złotych. Oczywiście model taki nie może dorównać osiągom topowych flagowców takich marek jak Sony, Apple, HTC czy Samsung ale dla wielu użytkowników jest urządzeniem optymalnym, zdolnym do komfortowego przeglądania internetu, dobrej jakości rozmów nawet w standardzie 4G, szybkiego i łatwego pisania SMSów, wysokiej jakości zdjęć. Starczy także do zabawy oraz obsługi podstawowych aplikacji, takich jak internetowe czaty, nawigacje, narzędzia itd.

Ile średnio kosztuje telefon dotykowy?

Smartfony kształtują się cenowo bardzo, bardzo różnie. Większość nowych modeli niestety przekracza cenę 2000 złotych, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że cena maleje wraz z wypuszczeniem na rynek kolejnego modelu telefonu. Liderem na tym polu jest zdecydowanie Samsung, który w ciągu roku wypuszcza aż kilkanaście różnych modeli. Czy rzeczywiście bardzo się od siebie różnią? Jeśli spojrzymy na – pierwsze wrażenie zasugeruje nam, że jest to dokładnie ten sam model.

Wydajne smartfony za małe pieniądze

Przecież tak samo wyglądają – można powiedzieć. Różnica kryje się jednak w podzespołach, które stanowią o wydajności oraz sile modelu. Smartfony mogą mieć różne procesory, wielkości pamięci, rozdzielczość ekranu, rodzaje oprogramowania, narzędzia odpowiadające za prędkość sieci. Przeciętnie nowy smartfon może uraczyć nas 4 bądź 8 rdzeniami procesora, które taktowane są od 1500MHz do nawet 2500 w przypadku najlepszych modeli. 8 rdzeniowy procesor o taktowaniu aż 2,5GHz to jednak spory wydatek. Modele z takim sercem kosztują średnio od 1500 złotych w górę. Cena uzależniona jest najczęściej właśnie od tego co kryje się pod obudową. Oczywiste jest, że telefon, który ma 3GB Ramu kosztuje więcej niż ten, który ma tylko 2, zaś ekran mający rozdzielczość 2K będzie kosztować więcej niż ten, którego ekran ma rozdzielczość „tylko” HD.

Telefon – smartfon za 500 złotych

Możemy jednakże spojrzeć na nieco niższa półkę. W końcu nie każdy z nas chce posiadać mobilny kombajn, gdyż tak naprawdę rzadko możemy w tego korzystać. Warto spojrzeć na marki, które wchodzą na nasze rynku, a wciąż nie są znane, bądź utożsamiane z urządzeniami jakimi są smartfony. W sklepie możemy zamówić jeden z modeli Lenovo za kwotę bliską 500 złotych. Co oferuje nam takim telefon? Przede wszystkim zwrócimy uwagę na naprawdę spory ekran, który osiąga aż 5,3″. Bateria powinna pozwolić nam na cały dzień zabawy – ma pojemność blisko 2,3MAh. 1GB pamięci ram powinien umożliwić nam współpracę z wymagającymi grami wideo oraz aplikacji, które np. korzystają z systemu GPS. Cztery rdzenie zapewniają z kolei szybką pracę i wydajność, jakiej oczekuję się od telefonu. Poza tym model Lenovo obsługuje wszystkie najważniejsze, nowe systemy, jest zatem w pełni gotowy na nadchodzące dla niego wyzwania.

Comments are closed.